« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal'da enflasyon

29 kişilik dolgun bir kadroya sahip olan siyah beyazlı takımda Teknik Direktör Rıza Çalımbay tam 23 futbolcuya şans tanıdı. Bu rakam, lider G.Saray'da 18, takipçisi F.Bahçe'de 15 oyuncu ile sınırlı kaldı.

Sıddık TURGUT
SON GÜNCELLEME
HUYLU huyundan vazgeçmezmiş. Tıpkı Beşiktaş gibi... Geçen sezon yaptığı 16 transferle bu alanda rekor kıran siyah beyazlılar, birçok maçta oyuncu enflasyonunun sıkıntılarını çekmiş ve istikrarsız sonuçlar almıştı. Kartal'ın aynı hatayı tekrarlamayacağını düşünenler yanıldı. Kiralıkların da dönmesiyle 10 yeni çehre ile karşılaşan ve bir anda 33 kişiyi gören siyah beyazlı taraftarlar, aldılar ellerine kağıdı, kalemi, bu kadrodan 3 ayrı takım kurdular.

Kimde vardı ki, bu kadro... Ne Appiah için bir çırpıda 8 milyon Euro'yu gözden çıkaran F.Bahçe'de, ne de parasal sıkıntılarına rağmen yabancılarının bir bölümünü değiştiren G.Saray'da...

5 oyuncu sırada

Hazırlık kampında Teknik Direktör Rıza Çalımbay'ın da başı dönmüş olacak ki, saymakla bitiremediği oyuncularını eksiltme gereğini duydu. Ümit Aydın'ı tekrar Ankaraspor'a gönderdi, Fatih Sonkaya'ya (Porto) Portekiz, Berkant Göktan'a da (Kaiserslautern) Almanya bileti kesti. İlk maçta 11'de şans verdiği Kürşat'ı da Vaduz'da görev vermeyince kendisi ile tartıştığı için Trabzon'a yolladı.

Yeni transfer olarak Ailton, Kleberson, Volkan, Adem Dursun, Ali Tandoğan, Youla, Güven ve kiralık gittiği Gaziantep'ten dönen Gökhan Zan kalmıştı Beşiktaş'ın elinde. Buna rağmen 29 kişilik bir güçtü siyah beyazlı ekip. Her futbolcusu forma istiyor, kulübede bekleyenler sızlanıyordu. Bunu gören Rıza Hoca ne yaptı? İlk 6 maçta 23 ayrı futbolcusuna forma verdi. Üstelik topa ayağını sürmeyen 6 oyuncusu; kaleci Murat, Volkan ve Ramazan ile kadroda düşünülmeyen Emre Aşık ile Tayfun Korkut'un yanı sıra sakatlığı bulunan Güven Kocabal da sıralarını bekliyor.

Fener 15’te kaldı

Beşiktaş'ın 23 futbolcu oynattığı ilk 6 haftada F.Bahçe Teknik Direktörü Christoph Daum'un yalnızca 15, G.Saray'ın hocası Eric Gerets'in de 18 oyuncusuna şans verdiğini de söylersek, aradaki düşünce farkı kendiliğinden ortaya çıkar.

3 BÜYÜKLERDE KİMLER OYNADI

BEŞİKTAŞ: Oscar Cordoba, İbrahim Toraman, Kürşat Duymuş, Koray Avcı, Ali Tandoğan, Daniel Pancu, Tayfur Havutçu, Okan Buruk, İbrahim Üzülmez, Ahmet Dursun, Souleyman Youla, Sergen Yalçın, Veysel Cihan, Ali Güneş, Mustafa Doğan, Adem Dursun, Gökhan Zan, Ahmed Hassan, Jose Kleberson, Tümer Metin, Ailton Goncalves, Çağdaş Atan, İbrahim Akın.

F.BAHÇE: Volkan Demirel, Önder Turacı, Deniz Barış, Fabio Luciano, Ümit Özat, Serkan Balcı, Stephen Appiah, Marco Aurelio, Tuncay Şanlı, Alex de Souza, Marcio Nobre, Mehmet Yozgatlı, Selçuk Şahin, Semih Şentürk, Nicolas Anelka.

G.SARAY: Faryd Aly Mondragon, Cihan Haspolatlı, Stjepan Tomas, Rigobert Song, Orhan Ak, Hasan Şaş, Alioum Saidou, Sasa İliç, Altan Aksoy, Hakan Şükür, Necati Ateş, Volkan Arslan, Hasan Kabze, Ümit Karan, Uğur Uçar, Sabri Sarıoğlu, Ergün Penbe, Marek Heinz.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz