« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal'da barıs

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş'ta futbolcuların idmana çıkmamasıyla yaşanan gerginlik yönetimin, futbolcular ve teknik heyetin alacaklarından yapılan kesintinin muhasebedeki hatadan kaynaklandığını belirtmesiyle tatlıya bağlandı.

Beşiktaş'ta geçen yıldan kalma cezaların futbolcu ve teknik heyetin alacaklarından kesilmesiyle yaşanan idmana çıkmama gerginliği yönetimin Toshack'tan özür dilemesiyle tatlıya bağlandı. Yönetim, istifa tehditi de savuran Toshack ile yaptığı görüşmede, kesilen 750'şer milyon liranın muhasebedeki hatadan kaynaklandığını ve düzeltileceğini söyledi.

Toshack da ‘‘Medyada yer alan para konusu ile ilgimiz yok. Yorgun futbolcularıma masaj, kondisyon çalışması yaptırdım bu nedenle idmana çıkmadılar’’ dedi. Toshack, federasyonu da eleştirirken, ‘‘Cezalarla İnönü Stadı'na yabancı olduk. Turnava maçı öncesi Bursa maçını burada oynamamız intibak açısından önemliydi. İzmir'e postalandık’’ diye konuştu.

İnönü'ye Trnava gibi yabancı olduklarına değinen Toshack şunları söyledi: ‘‘Beşiktaş'ın Avrupa'da başarılı olması, Türkiye'nin başarısı, federasyonunun başarısıdır. Bir İngiliz deyimi vardır ‘Kendi elini taşlıyor' Türkçe'de ‘‘Kendi dalını kesmek’’. Federasyon bunu yapıyor. Kararlara karşı değilim ama zamanlaması yanlış. Beşiktaş'ın bu zor günleri geçmesi için camia kenetlenmeli.’’

HAZIRLIKLAR TAMAM Beşiktaş, Bursaspor ile oynayacağı karşılaşmanın İstanbul'daki hazırlıklarını dün yaptığı idmanla tamamladı. Siyah beyazlı futbolcular hırslı geçen idmanın ardından maç için İzmir'e gitti.Bunları da Beğenebilirsiniz