« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal'a kaleci şoku

Beşiktaş Sağlık Kurulu Başkanı Mete Düren, kaleciler Rüştü ve Hakan’ın 4 ile 6 hafta sahalardan uzak kalacağını dolayısıyla devre arası kamp çalışmalarına katılamayacaklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Düren Ayrıca Ferrari'nin de sezon sonuna kadar maskeyle maçlara çıkacağını söyledi.

Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Düren, “Kalecilerimiz uzun süre takımdan ayrı kalacaklar, ama bir kaleci transferi yapılacağını sanmıyorum" derken, Ferari’nin 1 hafta ya da 10 gün sonra ameliyat edileceğini, ameliyattan 15 gün sonra takıma katılacağını ve sezon sonuna kadar da maskeyle oynayacağını belirtti.

Düren, sakatlıkların çoğunluğunun kemik kırığı olması nedeniyle bu durumu sadece şanssızlık olarak değerlendirmek gerektiğini vurguladı.

FERARİ SEZON SONUNA KADAR MASKEYLE OYNAYACAK

Ferari'nin, göz çukurunu çevreleyen kemiğin kırılması nedeniyle 3 ay maskeyle oynamak zorunda olduğunu söyleyen Mete Düren, "Yani sezon sonuna kadar maskeyle oynamak zorunda. Ferari’nin kırığı normal şartlarda kendiliğinden düzelecek bir kırık ama, daha sonra bu oyuncunun aynı yere tekrar darbe alma ihtimali var. Bu da daha ciddi sorunlara neden olur. Bu sebeble ameliyat öneriliyor. 1 hafta sonra Ferari’yi ameliyat edeceğiz. Ameliyatın ardından 15 gün dinleme döneminin ardından, maskeyle çalışmalar başlaması gerekiyor. Üç ay maskeyle oynamak zorunda. İbrahim Toraman maskeyle oynayamadı, ama onun sorunu burun köküydü, fakat Ferari’de sorun olmaz, çünkü bu maske gözlük gibi duracak. " dedi.  

RÜŞTÜ VE HAKAN 6 HAFTA SAHALARDAN UZAK KALACAK

"Rüştü ve Hakan Arıkan 4 ile 6 hafta sahalardan uzak kalacak." diye konuşan Düren, "İki kalecimiz de devre arası çalışmalara katılamayacak. Bu durum nedeniyle bir kaleci transferi yapılacağını düşünmüyorum. Yola bu şekilde devam edilecek." dedi.  

SAKATLIKLAR KEMİK KIRIĞI, BU SADECE ŞANSSIZLIKLA AÇIKLANABİLİR

Sakatlarının sayısısının çok olduğunu kaydeden Mete Düren, "Bunlar araştırıldığında, çoğunluğunun adale ve bağ sorunu olmadığı, çarpışmadan kaynaklanan kemik sorunu olduğu ortaya çıkıyor. Holosko’nun gibi maçta gelen bir darbe sonucu kemik kırığı. Bunları engellemek mümkün olamaz. Daha iyi antrenmanla kemik kırığı, daha iyi çalışmayla kemik kırığını engellemek mümkün değil.    Dolayısıyla bunu art arda bir şanssızlık olarak nitelemekten başka bir şey yapılamaz. " şeklinde sözlerini bitirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz