GeriSpor Kartal'a ceza şoku
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kartal'a ceza şoku

FIFA Tahkim Kurulu, Nijeryalı futbolcuların paralarını ödemediği ve antrenmanlarına almadığı gerekçesiyle Beşiktaş'ı 2 milyon dolarlık cezaya mahkum etti. Karara saygı gösterdiklerini belirten yöneticiler ise, konuyu yeni yönetime havale etti.

FIFA, Ohen ile Amokachi'yi haklı buldu

Nijeryalılar kazandı

Beşiktaş'ın Nijeryalı futbolcuları ile başı dertte. Siyah beyazlı kulübün sakatlığı nedeniyle son iki sezondur yararlanamadığı Amokachi ve Feldkamp'ın A takıma almadığı Ohen'in FIFA'ya yaptıkları itiraz sonuç verdi. FIFA önceki gün yaptığı toplantıda Nijeryalı futbolcuları haklı buldu.

Tazminat 2 milyon dolar

Siyah beyazlı yöneticilerin hazırladığı raporu inceleyen FIFA Tahkim Kurulu, Beşiktaş'ı bu oyunuların hem paralarını ödemediği, hem de antrenmanlara almadığı gerekçesiyle haksız buldu. Ve 2 milyon dolarlık tazminata mahkum etti.

Karara saygılıyız

FIFA'nın kararına saygı gösterdiklerini ve bu durum karşısında yapacakları bir şeyin olmadığını belirten yöneticiler konuyu yeni gelecek yönetime havale ettiler. Yöneticiler, ‘‘Bu olay bizi aşar. Teknik heyet istemedi, biz de antrenmanlara almadık ve parasını ödemedik’’ dediler.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle