Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal'a Ajax modeli

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaşlı futbolcular ve yöneticiler taraftara umut verdi

Siyah beyazlıların Almanya kampını değerlendiren Kaptan Mehmet ile Ertuğrul ve Tayfur, <ı>‘‘Yıldız topluluğu takımlar başarısızlığa mahkumdur. Biz bu kadroyla da zafere ulaşırız’’ derken, yöneticiler astronomik fiyatlar nedeniyle Ajax'ın uyguladığı modele döneceklerini ve altyapıya yöneleceklerini açıkladılar.

Beşiktaş'ın kaptanları Mehmet, Ertuğrul, Tayfur ile Yönetim Kurulu'nun ağır topları Affan Keçeci, Tankut Dinç ve Cenk Koray yeni sezon için iddialı konuştular.

YÜREKLİ TAKIMIZ

Mehmet, kadrolarını yıldız futbolcularla güçlendiren Fenerbahçe ve Galatasaray'ın yeni sezonda hayal kırıklığı yaşayacaklarını öne sürerek, ‘‘Bir çok yıldızın bir araya geldiği takımlar başarısızlığa mahkumdur. Bunun örneklerini geçtiğimiz yıllarda Türkiye'de ve Avrupa'da çok gördük. Yeni sezonda da farklı olmayacak. Beşiktaş, adı sanı duyulmamış ama yürekli futbolcularıyla zaferlere ulaşacak’’ diye konuştu.

ZORLU MARATON

İkinci kaptan Ertuğrul ise yeni sezonda çok zorlu bir maraton yaşanacağını söyledi. Tecrübeli futbolcu görüşlerini şöyle dile getirdi: ‘‘Feldkamp, kendi sistemini iyice oturttu. Onun tek hedefi var; defansı sağlam tutup, kontratakla rakibi çökertmek. Takımda süper bir revizyon yapıldı. Bunun sonucunda şampiyonluk yaşanacağına inanıyorum.’’

Tayfur ise Beşiktaş'a Alman ekolünün getirilmesinin olumlu sonuçlarını yeni sezonda göreceklerini belirterek, ‘‘Feldkamp titiz bir araştırma sonucunda transfer yaptı. Onun yönetiminde büyük başarılara imza atacağız’’ diye konuştu.

O DEVİR BİTTİ

Yöneticilerden Affan Keçeci, Beşiktaş'a Ajax modeli getirdiklerini söyledi. Keçeci, ‘‘Bundan böyle altyapıdan yetiştirdiğimiz oyuncularla yola devam edeceğiz. Mümkün olduğu kadar Türkiye'den transfer yapmayacağız. Çünkü vasat bir futbolcuya talip olsanız dahi kapıyı 2-3 milyon dolardan açıyorlar. Artık bu devir kapandı. Kendi yetiştirdiğimiz futbolcularla hedeflerimize ulaşacağız’’ yorumun yaptı.

GENÇ KADRO

Tankut Dinç, transfer politikasını, kulübün menfaatleri doğrultusunda belirlediklerini söyledi. Dinç, ‘‘Takımı gençleştirdik. Ayrıca Alpay'ı satarak, kulübe büyük paralar kazandırdık. Beşiktaş yine fırtına gibi esecek. Biz inanıyoruz, taraftarlarımızın da inanmasını ve sabırla takımı desteklemelerini istiyoruz’’ ifadesini kullandı.

Cenk Koray ise Almanya kampında oldukça olumlu izlenimler edindiğini ifade etti. Futbolcuların kısa sürede birbirleriyle kaynaştığını vurgulayan Koray, ‘‘Fenerbahçe ve Galatasaray, kimleri alırsa alsın, Beşiktaş'ı durduramayacaklar. Türkiye'yi ve Avrupa'yı sarsacak, süper bir Beşiktaş geliyor’’ dedi.
Bunları da Beğenebilirsiniz