Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal zirveye uçtu: 1-0

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş, ilk maçta 4-1 yendiği Ankaragücü'nü deplasmanda da devirdi. Oyunun genelinde etkili olan ve topu istediği gibi kontrol eden Beşiktaş'a altın değerince üç puan kazandıran gol, 13. dakikada Ertuğrul'un kafasından geldi.

<ı>İkinci yarı dün başladı

1998-99 sezonu ikinci yarısının ilk maçında oyunun kalitesi düşük ama mücadele gücü yüksekti. Beşiktaş, Kocaelispor ile oynanan kupa maçındaki kadroyu bozmadı. İkinci yarıda önce Del Solar, ardından Alpay'ın şutları peşpeşe üst direkte patladı. Ankaragücü'nde Tarık etkiliydi ancak onun çabası da Başkent ekibine yetmedi.

4. dakikada Erkan'ın taçtan gelen topunu Ayhan altıpastan auta yolladı. 13. dakikada gol geldi. Mehmet ceza alanı içinden Hayati'den sıyrılıp soldan arka direğe ortaladı, Ertuğrul kafayla topu ters köşeye gönderdi: 0-1.

33. dakikada Tayfur'un savunmanın arkasına uzattığı topu Ayhan kontrol etti. Yüzünü kaleye dönmekte gecikince savunma tehlikeyi büyümeden savuşturdu. Ve ilk yarı Beşiktaş'ın 1-0 üstünlüğü ile kapandı.

59. dakikada Del Solar'ın nefis frikiği önce üst direğe, ardından yere vurup oyun alanına döndü. Alpay boş pozisyonda kafayı üst direğe nişanlayınca Beşiktaş mutlak bir golden oldu. 67. dakikada Serkan'ın sağdan yaptığı ortaya yükselen Tarık'ın kafa vuruşu direği yalayıp dışarı çıktı.

Maçın son dakikalarında Beşiktaş iki net gol pozisyonu buldu. 86. dakikada Mehmet'in al da at dercesine verdiği pasa Del Solar müsait pozisyonda kötü vurdu.

Bir dakika sonra bu kez kaleci ile karşı karşıya kalan Ertuğrul'du. Ancak kaleciye çalım atmaya kalkınca takımını bir golden etti. Ankaragücü son dakikada Ramazan ile gol fırsatını kullanamayınca maç Beşiktaş'ın 1-0 üstünlüğü ile sona erdi.

STAT: 19 Mayıs

HAKEMLER: Mustafa Çulcu (*), Turgay Güdü (***), Refik Aka (***)

ANKARAGÜCÜ: Adnan (**)- Hayati (**), Hakan Kutlu (*) (Dk.46 Ümit *), Yılmaz (**), Gökmen (*)- Serkan (**), Baidoo (**), Fatih (**), Mkhalele (**)- Tarık (***), Hakan Keleş (*) (Dk.59 Ramazan *)

YEDEKLER: Özkan- Abdi, Göksel, Birol, Mehmet

BEŞİKTAŞ: Fevzi (***)- Erkan (**) (Dk.85 Nihat), Rahim (**), Alpay (**), Mutlu (**)- Amokachi (*) (Dk.76 Ali Eren **), Tayfur (***), Del Solar (***), Mehmet (**)- Ayhan (**) (Dk.82 Sellami), Ertuğrul (**)

YEDEKLER: Ekrem- Savaş, Ohen, Yasin

GOL: Dk.13 Ertuğrul

SARI KARTLAR: Hakan Kutlu, Hayati, Tarık (Ankaragücü), Tayfur, Mutlu, Alpay, Rahim (Beşiktaş)
Bunları da Beğenebilirsiniz