« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal yıkıldı:78-77

Banvit’e yenilerek geçen hafta liderlikten inen Beşiktaş, Daçka’ya da teslim oldu. Nefesleri kesen mücadelede evsahibi ekipten Gilbert ve Gibbs, Beşiktaş’tan Wright performanslarıyla alkışlandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
POTADA ilk yarının son haftasının açılış maçında Darüşşafaka, Beşiktaş’a şans tanımadı. Siyah beyazlılar, Banvit mağlubiyetinden sonra Daçka karşısında da son iki saniyede yediği üçlükle soyunma odasına boynu bükük gitti. Karşılıklı basketlerle başlayan mücadelede Beşiktaş, pota altında Wright ve Ffriend’in sayılarıyla etkili olmasına karşın, ribauntlarda sıkıntı yaşadı. Darüşşafaka, Gilbert ve Gibbs’in skorer oyunuyla ilk periyodu 16-15 önde geçti. İkinci periyoda hızlı başlayan evsahibi ekip, Beşiktaş’ta Barış ve Wright’ın çabalarına karşın, Gilbert, Lyons ve Cevher ile üst üste sayılar bularak, 14. dakikada 9 sayılık (32-23) farka ulaştı. Bu dakikadan sonra oyuna giren Ffriend, pota altında takımının skor yükünü üstlendi ve 17. dakikada siyah-beyazlılar (33-33) eşitliği sağladı. Ancak Darüşşafaka, Gibbs’in devreye girmesiyle ilk yarıyı 37-36 önde kapadı.

Oldukça çekişmeli başlayan ikinci yarıda Barış ve Wright’ın sayılarına engel olamayınca siyah beyazlılar, Ellis’in son saniye basketiyle son periyoda 59-58 önde girdi. Son periyotta, Darüşşafaka Gilbert, Lyons ve Mehmet ile 10-0’lık seri yakaladı ve 35. dakikada 68-66’lık skor ile yeniden üstünlüğü ele geçirdi. Gibbs’in bitime 2 saniye kala zor pozisyonda attığı 3 sayılık basketle Darüşşafaka, karşılaşmadan 78-77 galip ayrıldı.

Yine olay çıktı

Karşılaşmanın bitiminde Beşiktaşlı taraftarların bulunduğu tribünden, Darüşşafakalı seyircilerin üzerine bozuk para ve pet şişe atıldı. Siyah beyazlıların bulunduğu tribünde çok sayıda koltuk kırıldı. Olaylara karışan bazı taraftarlar gözaltına alındı.

l SALON: Ayhan Şahenk

l
HAKEMLER: Ufuk Akyüz (***), Tarkan Tuser (***), Vedat Borulday (***)

DARÜŞŞAFAKA: Gilbert (****) 23, Soner (*) 1, Lyons (***) 19, Gibbs (****) 20, Umut (**) 5, Ceyhun (*), Mehmet (**) 5, Cevher (**) 5

BEŞİKTAŞ: Mithat (*), Barış (***) 20, Ellis (*) 2, Wright (***) 23, Ffriend (***) 20, Elliot (**) 10, Erdem (*), Tolga (*) 2

l
1.PERİYOT: 16-15, l İLK YARI: 37-36 (Darüşşafaka lehine), l 3.PERİYOT: 58-59

l 5 FAUL: 36.52 Umut, 39.41 Lyons

Bunları da Beğenebilirsiniz