« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal takipte: 2-0

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ligde aldığı istikrarsız sonuçlarla taraftarlarını hayal kırıklığına uğratan Beşiktaş, 90 dakika boyunca üstün oynadığı maçta, 20. dakikada Amokachi ve 83. dakikada Ayhan'ın golleriyle sonuca gitti.

<ı>Amokachi farkı

Bilet fiyatlarının yüksek oluşu nedeniyle ilk kez taraftar desteğinden yoksun olarak mücadele etmek zorunda kalan Beşiktaş, karşılaşmanın mutlak hakimiydi. Şifo Mehmet'in yönetiminde başarılı bir oyun sergileyen siyah beyazlılarda bir gol atan, bir golün de pasını veren Amokachi sahanın yıldızıydı. Kontrataklarla gol arayan İstanbulspor çabası ise yetersiz kaldı.

Farklı Kocaeli yenilgisinden sonra taraftarların tepkisiyle karşılaşan, hafta içinde Ankaragücü'nü eleyerek Türkiye Kupası'nda finale yükselen Beşiktaş, İstanbulspor'u 2-0 yenerek zirve yarışını bırakmadığını kanıtladı. İstanbul'da ilk sez seyircisinin desteğinden yoksun oynayan siyah beyazlı ekip, Amokachi ve Ayhan'ın golleriyle 3 puana uzandı.

Rahim ayak koydu

4. DAKİKA : Petkov soldan Ali Eren'i geçip, ceza alanı içerisine ortasını yaptı. Rahim, Saffet'ten önce topa ayak koyup tehlikeyi uzaklaştırdı.

Petkov'a nişanladı

6. DAKİKA : Mehmet, soldan nefis çalımlarla gitti. Ceza alanının sağında bulunan Amokachi'ye pasını aktardı. Nijeryalı futbolcu, boş kale yerine topu Petkov'a nişanladı.

Amokachi affetmedi

DAKİKA 20: Mehmet orta alandan nefis top sürdü. Ceza alanı içerisine yaptığı ortayı Amokachi kontrol etti. Emre ve kalecinin yanından topu ağlara bıraktı.

Zdravkov farkı

48. DAKİKA : Beşiktaş'ın geliştirdiği atakta Timur, Yasin'i düşürdü. Ertuğrul'un ceza alanı dışından kullandığı serbest vuruşta kaleci Zdravkov nefis bir refleksle topu kontrol etti.

Yine Zdravkov

53. DAKİKA : Mutlu'nun sol kanattan kullandığı taç atışını İstanbulspor defansı seyretti. Oktay yetişemedi. Kaleci Zdravkov tehlikelyi önledi.

Defansa takıldı

57.DAKİKA : Mehmet'in soldan ortasını takip eden Amokachi, rüzgarın etkisiyle topu kontrol edemedi. Topa hakim olan Mehmet, ceza alanı içerisinde İstanbulspor defansına takıldı.

Bu da kaçar mı?

68. DAKİKA : Amokachi, orta alandan Mehmet'in gönderdiği pasa ok gibi fırladı. Auta çıkacağı anda ayak koyup, durdurdu. Pasını Mehmet'e çıkardı. Şifo nefis bir pasla topu penaltı noktası üzerine yuvarladı. Kaleci ile karşı karşıya kalan Oktay, topu kaleciye nişanladı.

Zdravkov'u avladı

83. DAKİKA : Amokachi, Ayhan'a nefis bir pas çıkardı. Bu oyuncu, Emre ve Timur'u kontrpiyede bıraktı. Kaleci Zdravkov'un açıldığını görünce nefis bir plaseyle farkı 2'ye taşıdı.
Bunları da Beğenebilirsiniz