Futbol Kartal stoper avında
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  11
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kartal stoper avında

Başkan Yıldırım Demirören, transfer çalışmalarını yürüten Celal Kolot ve Mario Berk’e, "Bu işi bir an önce bitirin. Taraftar sabırsızlanmaya başladı. Brezilyalı Luisao’yu alın" talimatı verdi.

YABANCI futbolcu arayışlarını stoper mevkii üzerinde yoğunlaştıran Beşiktaş yönetimi, Sevilla Kaptanı Javi Navarro’nun transferinin çıkmaza girmesi üzerine rotayı Portekiz’e çevirdi. Siyah beyazlılar,Portekiz’in ünlü kulübü Benfica’nın Brezilyalı stoperi Luisao ile görüşmelere başladı.

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, transfer çalışmalarını yürüten futbol şubesi sorumlusu Celal Kolot ve dış ilişkiler sorumlusu Mario Berk ile telefon görüşmesi yaparak, yabancı transferinin bir an önce bitirilmesini istedi. Demirören, "Hocamız Ertuğrul Sağlam, verdiği transfer listesinde yer alan stoperlerden birinin acilen alınmasını istiyor. Taraftarlarımız da artık sabırsızlanmaya başladı. Herkes yeni yabancıyı bekliyor. Sizden bu işi bir an önce bitirmenizi istiyorum. Benfica’dan Luisao’yu alın" diye konuştu.

Başkan Yıldırım Demirören’in bu mesajının ardından Celal Kolot-Mario Berk ikilisi, temaslarını Luisao üzerinde yoğunlaştırdı.

Atilla Borsa’ya bildirildi

Önce Benfica ile görüşüp, futbolcuyu istediklerini resmen bildiren siyah beyazlılar, daha sonra da Luisao’nun menajeriyle görüşüp tekliflerini ilettiler. Benfica ile görüşmelerin olumlu bir şekilde devam ettiği belirtilirken, futbolcunun menajerinden henüz haber gelmediği ifade edildi. Bu arada Mert Nobre’nin de Luisao’nun alınması için devreye girerek, Brezilya’dan tanıdığı milli stoperi ikna etmeye çalıştığı kaydedildi. Öte yandan, Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş., İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na (İMKB), Altay’dan 2007-08 sezonu sonuna kadar kiralanan kaleci Atilla Özmen ile ilgili açıklama yaptı. Şirketin, İMKB’ye gönderdiği yazıda, "Şirketimiz, Atilla Özmen’e 100 bin YTL garanti para ve maç başı ücreti olarak; ilk 11’e girerse 10 bin YTL, 18’e girerse 5 bin YTL, üçüncü kaleci olursa 2 bin 500 YTL ödeyecektir" denildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle