« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal sınıfta kaldı: 70-62

Lider Efes Pilsen’i İstanbul’da deviren Büyük Kolej, lig ikincisi Beşiktaş’ı da yıktı. Başkent ekibi, Felton-Özgür-Milicevic üçlüsünden 46 sayı bulurken, siyah beyazlılarda El Amin’in (21) çabaları yetersiz kaldı.

MERİÇ ENERCAN
SON GÜNCELLEME
TÜRKİYE Basketbol Ligi’nin lideri Efes Pilsen’i İstanbul’da yenerek dikkatleri üzerine çeken Ankara Büyük Kolej, bir büyük sürprize daha imza atarak, lig ikincisi Beşiktaş’ı da devirdi: 70-62. Kısa oyunculardan kurulu Başkent ekibi, oyunu dışarıdan oynamayı tercih ederken, dış şutlarda oldukça iyi isbabet buldu. Özellikle Özgür’ün yıldızlaştığı, Felton’ın da takımına önemli katkı sağladığı karşılaşmada Beşiktaş, El Amin ile sonuna kadar direndi ama yenilgiden kurtulamadı.

Tüm periyotları önde geçen Büyük Kolej, salondan ligde kalma açısından çok önemli olan 70-62’lik galibiyetle ayrılmayı başardı. Bu arada maçın ikinci periyodunda ve karşılaşma sonrasında Beşiktaş taraftarları arasında kavga çıktı. Emniyet güçleri hızlı bir şekilde müdahale ederek olayların büyümesini engelledi. Günün diğer maçında ise P.Karşıyaka, Tuborg’u 76-65 mağlup etti.

SALON: Atatürk

HAKEMLER: Emin Moğulkoç (**), Fatih Aslanoğlu (**), Çetin Artan (**)

BÜYÜK KOLEJ: Özgür (***) 16, Felton (***) 18, Murat (**) 7, Tunç (**) 5, Onur Polat (*) 2, Onur Altınmakas (*), Arda (**) 4, Milicevic (**) 12, Kerem (**) 6

BEŞİKTAŞ: El Amin (***) 21, Tolga (**) 10, Bekir (**) 8, Mourning (*), Ellis (**) 7, Murat (*), Erkan (*), Varda (**) 8, Haluk (**) 8

1.PERİYOT: 24-16 DEVRE: 38-36

3.PERİYOT: 52-50 5 FAUL: Tunç (37.24)

Bunları da Beğenebilirsiniz