Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal para basıyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Birçok kulübümüz borç batağında yüzerken, Beşiktaş'ın 1999 gelirlerinde 398 milyarlık fazlalık olduğu belirtildi. Dünkü divan kurulu toplantısında, 2000 yılı tahmini bütçesi 55 milyon dolar olarak açıklandı.

BEŞİKTAŞ Kulübü Olağan Divan Kurulu Toplantısı dün Kabataş Erkek Lisesi'nde yapıldı. Kulüp başkanı Süleyman Seba'nın katılmadığı toplantıda, divan kurulu başkanı Yılmaz Soysal, 1 yıllık faaliyetleri konusunda bilgi verdi, ardından denetleme kurulu, kulübün mali durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Denetleme kurulu başkanı Sedat Piroğlu, siyah beyazlı kulübün 2000 ve 2001 yıllarında ödemesi gereken toplam 10 trilyon 145 milyar lira borcu olduğunu açıkladı. Kulübün kasasında hazır değer olarak 220 milyar lira bulunduğunu ifade eden Piroğlu, ‘‘Bu yıl içinde yalnızca televizyon gelirlerinden 6.8 milyon dolar elde edeceğiz. Dolayısıyla bu borcun büyütülmemesi gerekir’’ diye konuştu.

TAHMİNİ BÜTÇE 55 MİLYON DOLAR

Piroğlu, 1999 yılı içinde kulübün gelirinin 14 trilyon 76 milyar, giderinin ise 13 trilyon 678 milyar lira olduğunu ve 398 milyar lira gelir fazlasına sahip olduklarını bildirdi. Diğer kulüplere oranla mali açıdan daha iyi durumda bulunduklarını söyleyen Piroğlu, yönetim kurulunun 2000 yılı bütçesini 55 milyon dolar (yaklaşık 30 trilyon lira) olarak planladığını, 13 Şubat'ta yapılacak mali genel kurulda bu bütçenin onaya sunulacağını anlattı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler