« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal kasa zengini

İlyas NAMOĞLU
SON GÜNCELLEME

3 trilyon lira kullanılabilir paranın 2 trilyon lirasını transfer taksitleri ile diğer faaliyetlere harcayacak olan siyah beyazlı kulübe, net 1 trilyon lira kalıyor.

Mükemmel ortam

Beşiktaş'ta tam anlamı ile bir bahar havası yaşanıyor. Şampiyonlar Ligi'ndeki başarının yanı sıra, parasal yönden de mükemmel bir ortam yakalanması, siyah beyazlı camiada ayrı bir sevinç nedeni oldu. Beşiktaş'ın kasasında şu anda 3 trilyon kullanılabilir para bulunuyor.

Kasa dolu

Bu konuda bir açıklama yapan Mali İşler Sorumlusu Olgun Kömürcü şunları söyledi: ‘‘Bilindiği gibi Beşiktaş'ın 5 trilyonluk bir bütçesi var. Şu anda da kasasında 3 trilyon kullanılabilir para mevcut. Bunun 2 trilyonu transfer taksitleri ile birlikte diğer faaliyetlere harcanacak. Geriye net 1 trilyon lira kalıyor.’’

Daha da artacak

Beşiktaş'ın parasal konularda hiçbir sıkıntı çekmediğini ve gerekli ödemelerin zamanında yapıldığını söyleyen Kömürcü, ‘‘Beşiktaş her dönemde parasal konularda çok titiz davranmıştır ve davranmaya da devam edecektir. Bu arada kurduğumuz şirket ile parasal gücümüzü daha artıracağız’’ dedi.

250 milyar dağıtıldı

Bu arada Şampiyonlar Ligi'nde Paris Saint Germain ile Göteborg'u dize getiren Beşiktaş, bu iki maçtan yaklaşık 500 milyar lira kazandı. Beşiktaş yönetimi bu meblağın 250 milyarını teknik kurul ve futbolculara prim olarak dağıttı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler