« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal hedef büyüttü

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Scala: Önce lig şampiyonluğu, sonra Avrupa

Beşiktaş Teknik Direktörü ‘‘Beşiktaş yönetimiyle ve futbolcusuyla sezon başı bir hedef belirledik. Bunların ilki Türkiye Lig Şampiyonluğu. İkincisi ise Avrupa'da iyi bir çizgi yakalamak’’ dedi.

GÜVENİYORUM

Beşiktaş Teknik Direktörü Nevio Scala, Türkiye Ligi'nde istikrarlı bir çizgi yakaladıklarını, bu istikrarı Şampiyonlar Ligi maçlarında da sürdürmek istediklerini belirtti. İtalyan hoca takımının iyi yolda olduğunu belirterek ''Futbolcularıma güveniyorum. Oynadığımız futbol da bunun bir göstergesi'' dedi.

FORMUMUZ İYİ

Ligde iyi bir grafik çizdiklerini belirten Scala, ‘‘Bizim için önemli olan Fenerbahçe derbisini kazanmaktı. Hem futbol, hem teknik, hem taktik yönünden siyah beyazlı takımın sezon başına oranla, güçlenmesi ve form tutması beni sevindirdi. Beşiktaş'ın en büyük kazancı, kondisyonudur. Ve haftada 2 maç oynamaya alışmalarıdır.’’ şeklinde konuştu.

ÖNCE LİG

İtalyan hoca Türkiye Ligi'ne Şampiyonlar Ligi'nden daha çok önem verdiklerini ifade ederek şunları söyledi, ‘‘Beşiktaş yönetimiyle ve futbolcusuyla sezon başı bir hedef belirledik. Bunların ilki Türkiye Lig Şampiyonluğu. İkincisi ise Avrupa'da iyi bir çizgi yakalamak. Bu planlarımız ve hedeflerimiz doğrultusunda ilerliyoruz. Ana hedefimiz olan Türkiye Ligi'nde şampiyon olmak için de tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz.’’

BAŞARACAĞIZ

Türkiye'ye ve Beşiktaşlı futbolculara çok çabuk alıştığını kaydeden İtalyan teknik direktör ''Burada futbol herşey. İnsanlar futbolla yatıp kalkıyor. Takımlarının başarılı olmasını bekliyor, ben ve futbolcu arkadaşlarım bunu başarmak için buradayız. Yöneticilerimiz bu konuda her imkanı önümüze sunuyor.'' diyerek ne kadar iddialı olduğunu ortaya koydu.


Bunları da Beğenebilirsiniz