« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal, Fener'i yıktı 91-84

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Basketbolda zirveyi zorlayan Beşiktaş, büyük bir düşüş yaşayan ezeli rakibini Eley, Praskevicius ve Muratcan'ın sayılarıyla devirip, olası bir play-off eşleşmesi öncesi 1-0 öne geçti.

BASKETBOL Erkekler 1.Ligi'ndeki ezeli randevuda, Beşiktaş, Fenerbahçe'yi 91-84 yendi. Maça iyi başlayan Beşiktaş, etkili savunma yaparken, hücumda da Praskevicius, Muratcan ve Eley'in basketleriyle skor üstünlüğünü ele geçirdi. Buna karşın Curciç ve Sanders'ın sayılarıyla direnen F.Bahçe farkı bir ara 4 sayıya indirmesine rağmen ilk yarı 46-38 Beşiktaş'ın üstünlüğüyle sonuçlandı. İkinci yarının başında Beşiktaş'ın çok top kaybetmesinden yararlanan F.Bahçe, 28. dakikada ilk kez öne geçti: 56-55. Ancak yeniden toparlanan siyah beyazlı ekip, Faruk ve Muratcan'ın sayılarıyla maçı 91-84 kazandı.

Bu arada maç öncesinde ve sırasında F.Bahçe Antrenörü Halil Üner ile Beşiktaşlı taraftarlar arasında gerginlik yaşandı. Üner ile Beşiktaşlı taraftarlar arasındaki tartışmalar, güvenlik güçlerinin çabalarıyla yatıştırıldı.

SALON: Süleyman Seba

HAKEMLER: Murat Biricik (**), Ufuk Akyüz (**)

BEŞİKTAŞ: Blackwell (***) 13, Muratcan (***) 15, Faruk (***) 21, Praskevicius (***) 18, Eley (****) 21, Onur (**) 3, Rüçhan (*)

FENERBAHÇE: Jennigs (**) 10, Mustafa (**) 13, Cömert (*) 4, Curciç (**) 14, Sanders (**) 17, Tolga (**) 10, Zaza (*) 4, Mert (**) 12

İLK YARI: 46-38 Beşiktaş lehine

5 FAUL: Eley (39.56)


Bunları da Beğenebilirsiniz