« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal Fener'e meydan okudu

Beşiktaşlı futbolcular İbrahim Üzülmez, Yusuf Şimşek ve Hakan Arıkan, Turkcell Süper Lig'de gelecek hafta Fenerbahçe ile yapacakları derbi karşılaşma için iddialı açıklamalarda bulundular.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Türk Böbrek Vakfı'nı ziyaret eden siyah-beyazlı futbolculardan İbrahim Üzülmez, Fenerbahçe karşılaşmasının kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, "Rakibimizi yakalama adına önemli bir karşılaşma. Derbi maçların sonuçlarını kestirmek çok güç. Fenerbahçe de iyi durumda, ama kazanmaya onlardan daha çok ihtiyacımız var. Bütün arkadaşlarım da durumun bilincinde. Son zamanlarda Fenerbahçe'yi kendi sahamızda yenemediğimizi de düşünürsek, maçın önemi daha da arıyor. Kendi saha ve seyirci avantajımızı en iyi şekilde değerlendirip, bu maçtan 3 puanla ayrılacağız" diye konuştu.

Fenerbahçe'ye karşı son yıllarda istedikleri başarıyı yakalayamadıkları hatırlatılan İbrahim, "Şampiyonluk maçlarına denk geldiği için geçmiş maçlarda hatalarımız oldu, ama bu maç öyle olmayacak. Çünkü, bütün arkadaşlarımda o istek ve arzuyu görüyorum. Hocamız da bu durumu iyi biliyor. Dolayısıyla geçmişte yaptığımız hataları tekrarlamadan, bu maçı kazanacağı" dedi.

YUSUF: "FAVORİYİZ"

Beşiktaş'ın tecrübeli futbolcusu Yusuf Şimşek, karşılaşmada favori tarafın kendileri olduğu iddiasında bulundu.

Karşılaşma için çok iyi hazırlandıklarını dile getiren Yusuf, "Bu maçların favorisi olmaz, ama biz kendimizi favori görüyoruz. Gerçekten iyi hazırlanıyoruz. Kazanabilecek güçteyiz. Sahamızda, seyirci desteğimizle aslan gibi savaşarak üç puanı kazanıp, Fenerbahçe'ye yaklaşacağız" diye konuştu.

Son haftalarda iyi oynamadıkları yönündeki eleştirilerinle ilgili görüşü sorulan Yusuf, "Eleştiriler tabii ki olacak. Pozisyonlara giriyoruz, ama gol atamıyoruz. Biraz daha iyi bakılmasını tavsiye ediyorum" yanıtını verdi.

Kaleci Hakan Arıkan da Beşiktaş'ta güzel günler geçirdiğini ifade ederek, "Beşiktaş'ta her zaman güzellikler yaşadım. Geçen sene iki kupa aldık. Sadece bir-iki maçta hatalarımız oldu. Herkes hata yapabilir. Hatalarımızı en iyi şekilde telafi ettik. Bizim için önemli olan önümüzdeki hafta. Fenerbahçe derbisine çıkacağız. Bu maçı kazanıp, yolumuza devam etmek istiyoruz" dedi.

Hakan, bir soru üzerine, Rüştü ile çok iyi arkadaş olduklarını anlatarak, "Ama bir şekilde kaleyi korumak için mücadelenin olması lazım. Zaten böyle olmasa, başarı gelmez. Biz takımımız için en iyi şekilde mücadele etmeye çalışıyoruz" diye görüş belirtti.

"HOCAMIZLA SORUNUMUZ YOK, GAYET İYİ ÇALIŞIYORUZ"

Bu arada, İbrahim Üzülmez, takımdan bir oyuncunun "İyi çalışmadıkları için gol yollarında sıkıntı yaşadıkları" şeklinde basına yansıyan açıklamasıyla ilgili, "Böyle bir şeyin olacağına ihtimal vermiyorum" dedi.

Deneyimli futbolcu, bu konuda şunları kaydetti: "Eğer varsa, o arkadaşın kesinlikle aramızdan ayrılması gerekiyor. Çok yanlış açıklamalar, yanlış düşünceler. Geçen seneki gibi çalışıyoruz. Geçen sene gayet iyiydik, iki kupa aldık. Beşiktaşlıyım diyen birinin, derbi maçtan önce çıkıp bu açıklamaları yapmasını doğrusu ben yakıştıramadım. Hocamızla bir sorunumuz yok. Gayet iyi çalışıyoruz. Böyle açıklamalarla gündeme gelmek doğru değil. Dolayısıyla bütün takım arkadaşlarım ve camiamızla hocamıza sahip çıkıyoruz."


Bunları da Beğenebilirsiniz