Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kartal’da özel muamele iddiası

  Hürriyet Haber
  17.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KARTAL Özel Tip Cezaevi'nde tutuklu bulunan organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'ya özel muamele uygulandığı öne sürüldü. Çakıcı'nın, koğuşunda sabah kahvaltısını yaptıktan sonra akşam saatlerine kadar cezaevinde serbestçe dolaştığı iddia edildi. Ruhsal durumunun kötü olduğu belirtilen Çakıcı'ya, iki de psikolog gönderildi.

  Fransa'dan getirildikten sonra ‘‘Burada canım çok sıkılıyor. Mücahit Gözen'i yanıma istiyorum’’ diyen Çakıcı'nın isteği Adalet Bakanlığı tarafından kabul edilmemişti. Bunun üzerine dubleks koğuşunda yine yalnız günler geçirmek zorunda kalan Çakıcı'ın odasına, daha sonra kameralar yerleştirilmişti. Gözlenmesine çok sinirlenen Çakıcı, hazırladığı dövizlerle bu uygulamayı protesto etmişti.

  Çakıcı istediğini elde edemeyince, psikolojik durumunun kötü olduğunu belirterek psikolog istemişti. Çakıcı'nın bu isteği kabul edildi ve Adalet Bakanlığı, iki psikolog gönderdi. Psikologlar Çakıcı ile ilk görüşmelerini 15 Temmuz'da yaptı. Yaklaşık 2 aydır Çakıcı ile günün bir bölümünü birlikte geçiren psikologlar, ünlü mahkûmun bozulduğunu ileri sürdüğü ruh sağlığını düzeltmeye çalışıyor.

  Adının açıklanmasını istemeyen bir cezaevi görevlisi, idare bölümünde gerçekleşen görüşmenin ardından, Çakıcı'nın odasına gitmediğini ve akşam saatlerine kadar elini kolunu sallayarak cezaevinde dolaştığını öne sürdü. Cezaevi İnfaz Koruma Müdürü'nün de Çakıcı'nın yanından ayrılmadığı, Çakıcı'nın özellikle kameraların bulunmadığı bölümlerde gezdiği iddia edildi.

  Aynı cezaevindeki Erol Evcil, Mehmet Ali Ağca ile diğer ünlü mahkûmlarınsa psikologlarla görüşme talebini reddettikleri bildirildi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı