İSTANBUL HABERLERİ

Kartal’da “Aşkın Metafiziği” Konulu Uluslararası Felsefe Konferansı Düzenlendi

IHA
25 Eylül 2015 - 19:59Son Güncelleme : 25 Eylül 2015 - 20:00

IHA

Kartal Belediyesi ve MonoKL (Mono Kurgusuz Labirent) Yayınları’nın işbirliği “Aşkın Metafiziği” konulu Uluslararası Felsefe Konferansı düzenlendi.
Kartal Belediyesi’nin ve Başkan Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde, MonoKL (Mono Kurgusuz Labirent) Yayınları tarafından “Aşkın Metafiziği” konulu konferans, Dragos Arkeolojik Kazı Alanı’nda düzenlendi. Katılımın ücretsiz olduğu konferansa dünyaca ünlü isimler; Alain Badiou, Slavoj Zizek ve Judith Balso konuşmacı olarak katıldı. “Aşkın Metafiziği” konferansında; aşkın felsefedeki yeri, aşk ve şiir ilişkisi, aşk olayı, aşkın hakikati, aşk düşüncesinin Batı’dan Doğu’ya düşünsel izdüşümleri, kültürel aşk tasavvurları sorgulanıp etkinlik süresince simültane tercüme de yapıldı.
Konferansta konuşma yapan Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, “Buranın bir kazı alanı oluşu, hemen arkasında kilisenin oluşu hemen arkasında hamamın oluşu buranın bir ticaret alanı olmadığının konusunda bize yol gösteriyor. Her halde aranmakta olan bir sarayı burada bulacağız. Her 2 yılda bir düzenlediğimiz taş ve heykel sempozyumunun eserlerini de burada sergiliyoruz. İstiyoruz ki burası arkeopark olsun. Aynı zamanda insanların, düşünürlerin, sanatçıların, İstanbulluların, oturup rahatlıkla fikir üreteceği bir merkez olsun. Kartal, değişim ve dönüşüm içerisinde. Tabii bu dönüşümü sadece bina dönüşümü olarak düşünmemek lazım” dedi.
Kartal Belediyesi olarak sosyal etkileme, değerlendirme çalışması yaptıklarının altını çizen Altınok Öz, “Bu felsefe toplantısı bir arayışın peşinde olan bir inanç birlikte burada buluşuyor. Onun için bu çalışmaların hepimize hem ufuk dünyamıza katkıda bulunacağına ben inanıyorum, hem de yol göstereceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Kartal’da “Aşkın Metafiziği” Konulu Uluslararası Felsefe Konferansı Düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Eylül 2015 tarihinde saat 19 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kartal’da “Aşkın Metafiziği” Konulu Uluslararası Felsefe Konferansı Düzenlendi haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:16
  • Guneş
   06:09
  • Öğle
   13:19
  • İkindi
   17:07
  • Akşam
   20:07
  • Yatsı
   21:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı