« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal’da 3 şok

Beşiktaş’ın üç ası hafta başında bıçak altına yatacak. Ameliyatların ardından Hakan 6, Rüştü 4, Ferrari de 2 hafta futbol oynamayacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ’ta üç futbolcuya birden ameliyat yolu göründü... Siyah beyazlıların iki kalecisi Rüştü Reçber ve Hakan Arıkan ile İtalyan savunmacı Matteo Ferrari, önümüzdeki hafta içinde ameliyat masasına yatacak.
Beşiktaş Kulübü Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mete Düren, Bursaspor maçında arka adalesinden sakatlanan Rüştü’de 2. dereceden kas yırtığı tespit edildiğini ve deneyimli kalecinin en az 4 hafta sahalardan uzak kalacağını söyledi. Düren, el bileğindeki kırık kaynamayan Hakan Arıkan’ın da geçireceği operasyonun ardından 6 hafta forma giyemeyeceğini kaydetti.
Ferrari maskeyle
Bursaspor maçında Fink ile çarpışıp yüzünden sakatlanan ve orbit kemiğinde kırık tespit edilen Ferrari ise, ameliyat olduktan sonra en az 15 gün futbol oynayamayacak. Prof. Düren, 1 hafta sonra yüzündeki ödem indikten sonra ameliyat geçirecek olan İtalyan futbolcunun, 1 ay sonra maskeyle maça çıkacak duruma gelebileceğini ve 3 ay boyunca da maskeyle oynamak zorunda olduğunu ifade etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz