İSTANBUL HABERLERİ

Kartal’da 10 Bin Kişilik Aşure Dağıtıldı

IHA
26.10.2015 - 16:39Son Güncelleme :
Kartal’da 10 Bin Kişilik Aşure Dağıtıldı
IHA

Muharrem ayı dolayısıyla Kartal Belediyesi ve Kartal Cemevi Vakfı tarafından Kartallı vatandaşlara 10 bin kişilik aşure dağıtıldı.
Kartal Belediyesi ve Kartal Cemevi Vakfı işbirliğiyle her yıl düzenlenen Aşure Günü’ne Kartallı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kartal Meydan ve Kartal Cemevi olmak üzere iki noktada 10 bin kişilik aşure dağıtıldı. Kartal Meydan’da düzenlenen aşure dağıtım programına Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Cemevi Vakfı Başkanı İsmail Saçlı, Kartal Cemevi Dedesi Mustafa Düzgün ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cemevi Dedesi Mustafa Düzgün’ün yapmış olduğu dualar sonrası vatandaşlara aşure ikram edildi.
Vatandaşlarla bir araya gelerek onlarla tek tek ilgilenmeye çalışan Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, kaselere koyduğu aşureyi vatandaşlara ikram etti. Aşure dağıtımı sırasında vatandaşlarla konuşan Belediye Başkanı Altınok Öz, “Aşure dağıtımı sırasında yasınızı paylaşıyorum” dedi.
“TÜRKİYE CUMHURİYETİ AŞURE GİBİ FARKLI TATLARIN BİR ARAYA GELMESİNDEN OLUŞTU”
“Bugün Kartal Meydan’da aşure dağıtıyoruz ve vatandaşlarımızla bir araya gelmekten mutluyuz diyen Başkan Öz, “Aşure Anadolu coğrafyasında var olan bir tadımız. Ama insanlarımızı aşurenin anlamını tam olarak bilmiyorlar. Aşure, tek tek ayrı lezzetlerin bir araya gelmesiyle oluşan güzel bir lezzet. Bu ülkede etnik kökeni, dini kökeni ne olursa olsun birleşiminden oluşan tatlar var. O tatların bir araya gelmesiyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti oluştu. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu tatları birlik ve beraberlik içerisinde yürüttüğü zaman tadı doyulmaz bir toplum oluşur. Kartal’da biz bu yapıyı oluşturmaya çalışıyoruz. Kartal’da her kesim insanımızın sesini duyurabildiği bir Kartal oluşturmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Kartal’da 10 Bin Kişilik Aşure Dağıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 16 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kartal’da 10 Bin Kişilik Aşure Dağıtıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı