« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal Cimbom'u kanattan yıkacak

Rumen teknik adamın G.Saray karşısındaki kozları İbrahim ile Kaan Dobra olacak. Lucescu, bu iki futbolcuya büyük iş düşeceğini belirtirken, son antrenmanda takımını rakibin özellikleri konusunda uyardı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş Teknik Direktörü Lucescu dün geceyi uykusuz geçirdi. Sarı kırmızılı takımın yaptığı son Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Ligi maçlarının kasetlerini seyreden Rumen hoca, oldukça tedirgin. Galatasaray'ın geçen yıldan daha güçlü kadroya sahip olduğunu ileri süren Lucescu, rakibini İbrahim ve Kaan Dobra gibi iki usta kanat oyuncusu ile vurmayı planladı.

Uçar’la görüştü

Antrenör Feyyaz Uçar ile sistem konusunda 2 saate yakın bir görüşme yapan Lucescu, ‘‘Aldığım duyumlara göre Sabri oynamayacak. Batista teknik kapasitesi oldukça yüksek ve hızlı. Orta sahada Cihan, Ayhan, Hasan Şaş maçın kaderini etkileyecek önemli pozisyonlar yaratıyorlar. Beşiktaş’ın da sonuca gitmek için kanatlarda Kaan ve İbrahim'le oynaması gerek’’ dedi.

Türkiye'nin en teknik ve hızlı kanat oyuncularına sahip olduklarını ileri süren Lucescu'nun dün yaptırdığı son antrenmanda orta alandaki Giunti, kanatlarda bulunan Kaan ve İbrahim'e asistler yaparak destek verdi. Ceza alanı içerisinde bulunan İlhan Mansız ve Sergen'in ise yapılan ortaları gole çevirmesi dikkat çekti.

Uzaktan vurun

İlhan Mansız
'ın gol bölgelerinde çabukluğunu iyi kullanmasını isteyen Rumen hoca, sarı kırmızı takımın defansında görev yapan Prates, Bülent, De Boer gibi isimlerin sert oynadıklarına değinirken, rakip kale içinde ele geçirilen fırsatların mutlaka değerlendirilmesini istedi. Lucescu, ‘‘Mondragon'u unutmayın. Uzaktan vurun’’ dedi.

Teknik Direktör Lucescu, defans oyuncularından Emre, Zago ve Ronaldo'yu da uyararak, Galatasaray'ın etkili silahlarından Bratu ve Hakan Şükür'ün hava hakimiyetlerinin yanısıra teknik yönlerine de dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Rumen çalıştırıcı, sürpriz çıkışları ile göze batan Prates'in de markaj altında tutulmasını da istedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz