İSTANBUL HABERLERİ

Kartal Belediyesi Gönüllülerle Aydos’u Temizledi

IHA
29.07.2015 - 09:26Son Güncelleme :
IHA

Kartal Belediyesi Çevre ve Kontrol Müdürlüğü ve Mars Gıda A. Ş. Firması işbirliği yaparak Aydos Ormanı’nı temizledi.
Kartal Belediyesi Çevre ve Kontrol Müdürlüğü ile Mars Gıda A. Ş. Firması işbirliği yaparak Aydos’ta orman alanında çevre temizliği yaptı. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nur Gülmez Bel, Deprem Dönüşüm ve Yapı Kontrol Müdürü Nuran Keriş, Zabıta Müdürü Atilla İlgün ve Mars Gıda A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü Duygu Güner ve firmada görev yapan farklı departmanlardan gönüllüler ile Yakacık Mahalle Muhtarı İlhan Düzülütaş ile Uğur Mumcu Mahalle Muhtarı Soner Eker de çevre etkinliğinde yer aldı.
BAŞKAN YARDIMCISI GÜRER’DEN, ÇEVREYE DUYARLI OLMA ÇAĞRISI
Çevre Müdürlüğünden sorumlu Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, katılımcılara yaptığı konuşmada doğa sevgisinin ağacı sevmek, çiçeği sevmekten öte onların yaşam alanlarını korumak olduğunu belirtti. Gürer “Toplum olarak geleceğimizin nasıl olmasını istiyorsak ona göre yaşamalıyız. Ailemiz, arkadaşımız ile gittiğimiz piknik alanlarını yeşil dokunun bulunduğu yerleri kullandıktan sonra oradan ayrılırken oranın temiz kalmasını da önemsemeliyiz. Doğa sevgisi ya da doğa ile buluşmak doğanın geleceğini yok etmek demek değildir. Bu yerlerin daha sonra da kullanılacağı unutulmamalıdır. Bu bağlamda Mars Gıda çalışanları olarak gösterdiğiniz duyarlılığı alkışlıyorum. Çevreye duyarlı olmayan, doğayı korumayan toplumların, gelecekte bizden sonraki yaşayacakların haklarını gasp ettikleri bir gerçektir" dedi.
"KARTAL’DA YEŞİL ALANLAR İKİ KAT ARTTI"
Kartal’da yeşil alanlarının sayısının arttırıldığını ifade eden Gürer," Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz, çevre ve doğa konusunda çok duyarlıdır. Başkanlığa seçildiği günden bugüne yeşil alanlarımızı iki kat artırdık yani 2009 yılına kadar yapılmış olan yeşil alanlar kadar altı yılda yeşil alan yaptık. Belediye olarak bize ait olan yerlerde ağaç, çiçek ile Kartal’ı buluşturuyoruz. Keza Kartal’da uygulanan deprem dönüşüm-yerinde dönüşüm ile de 21 bin kişinin daha iyi konutlarda yaşamasının yolunu açtık. Yapısal dönüşüm yanında kentsel doku olarak Kartal’da her alanda sorunları doğru çözümler üreterek gidermeye çalışıyoruz. Çevre Müdürlüğümüzde bu bağlamda önemli projeler uyguladı, birden çok ödül aldık. Bugünkü işbirliğimizle de örnek bir çalışmayı birlikte yapacağız.”diye konuştu.
ZARARLI NAYLON POŞETLER KARTAL’DA YASAKLANDI
Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars’ta Kartal Belediyesi’nin çevre ile ilgili projelerinden söz etti. Çevreye zarar veren naylon poşetlerin Kartal’da yasaklandığını ve yaptıkları çalışmada çevre adına toplumu bilgilendirme yanında işbirliği ile sorunları aşma çalışması sürdürdüklerini söyledi.
Aydos’ta çok geniş bir alan bir saat içinde temizlendi. Mars Gıda A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü Duygu Güner, Saha sorumlusu Funda Söylemez; Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e çevreye gösterdiği duyarlılık için Kartal Belediye Başkanı Yardımcısı Ömer Fethi Gürer’in iletmesi adına bir plaket sundular. Gürer plaket için teşekkür etti ve şirket çalışanlarının bu etkinliği gösterdiği öneme vurgu yaparak, “En azından çevrenizde pikniğe giden insanları da bu konuda uyarmanız içinde bu çalışma bir vesile olsun” dedi. Daha sonra en çok poşet toplayan Murat Yakan’a firma tarafından ödül verildi. Kartal Belediyesi adına Başkan yardımcısı Ömer Fethi Gürer’de firma yetkililerine Kartal kitabı ve Çanakkale ile ilgili Kartal Belediyesi’nin yaptırdığı CD’den hediye etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Kartal Belediyesi Gönüllülerle Aydos’u Temizledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kartal Belediyesi Gönüllülerle Aydos’u Temizledi haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:29
  • Guneş
   07:10
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   16:03
  • Akşam
   18:29
  • Yatsı
   19:58
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı