« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal Almanları yenemiyor

Şampiyonlar Ligi maçında Almanya'nın Wolfsburg takımıyla karşılaşacak Beşiktaş'ın, Avrupa kupalarında Alman takımlarına karşı henüz galibiyeti bulunmuyor.

A.A
SON GÜNCELLEME

UEFA Şampiyonlar Ligi (B) Grubu 4. maçında  yarın Almanya'nın Wolfsburg takımıyla karşılaşacak Beşiktaş'ın, Avrupa  kupalarında Alman takımlarına karşı henüz galibiyeti bulunmuyor.

Siyah-beyazlılar, Avrupa kupalarında bugüne dek Alman takımları ile 6 maç  yaparken, bunların 5'ini kaybetti, 1'inde ise berabere kaldı.

1989-90 sezonunda Kupa Galipleri Kupası'nda Borussia Dortmund takımıyla  karşılaşan Beşiktaş, İstanbul'da 1-0, Almanya'da ise 2-1 kaybederek kupanın  dışında kaldı.

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 1997-98 sezonunda Bayern Münih takımıyla aynı  grupta yer alan “Kara Kartallar”, 2 karşılaşmayı da 2-0 kaybetti.

2006-07 sezonunda Almanya'nın Bayer Leverkusen takımıyla UEFA Kupası'nda  aynı grupta yer alan siyah-beyazlılar, deplasmanda oynadıkları karşılaşmayı da  2-1 yitirip, Almanlara karşı galip gelemedi.

Siyah-beyazlılar son olarak geçen hafta deplasmanda karşılaştıkları  Wolfsburg ile berabere kalmış ve ilk kez Alman takımları karşısında puan  çıkarmıştı.
Beşiktaş, Alman takımlarına 6 maçta sadece 2 gol atarken, kalesinde 9 gol  gördü.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz