« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal ağır yaralı

Kulüp doktoru Ayhan Optur, sol bel kasında yırtık tespit edilen Brezilyalı golcünün sahalardan 4 hafta uzak kalacağını açıkladı. Serdar Kurtuluş ve İbrahim Akın ile Tello’nun durumu ise belirsizliğini koruyor.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ, Porto maçında hem 3 puan bıraktı, hem de 4 sakat verdi. Siyah beyazlılar, Şampiyonlar Ligi A Grubu’ndaki 2. sınavında hesapta olmayan tatsız sürprizlerle karşılaştı. 90 dakika boyunca sahada adeta dayak yiyen siyah beyazlılarda, karşılaşmanın 27. dakikasında sakatlanarak hastanelik olan Brezilyalı golcü Bobo’nun sahalardan 1 ay uzak kalacağı belirtildi.

Portolu futboluların darbeleri ile çeşitli yerlerinden sakatlık geçiren Serdar Kurtuluş, Tello ve İbrahim Üzülmez’in durumlarının ise belirsizliğini koruyor.

Kulüp doktoru Ayhan Optur, siyah beyazlı kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada, Bobo’nun sol bel kasında yırtık tespit edildiğini, bu oyununun 1 ay sahalardan uzak kalacağını belirtti.

Parayla tanışamadılar

Tello
ve Serdar Kurtuluş’un sol arka adalesinde, İbrahim Akın’ın ise sağ üst iç adalesinde gerilme olduğunu ifade eden Dr.Optur, Serdar ve İbrahim’in durumunun yapılacak tedavi sonrasında netleşeceğini söyledi. Tello’nun durumu ise çekilecek MR sonrasında belli olacak.

Porto maçında 4 futbolcusu sakatlanan Beşiktaş, 90+1’de yediği golle sahadan yenik ayrılınca, 300 bin Euro’luk gelirden oldu. Eğer Beşiktaş, sahadan galip ayrılsaydı UEFA’dan 600 bin, beraberlik halinde ise 300 bin Euro almaya hak kazanacaktı. Marsilya’dan sonra Porto’ya da yenilen Beşiktaş, grup maçlarından puan çıkaramadığı için henüz parayla tanışamadı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler