Ege Haberleri

EGE

  Karşıyaka'ya Slovenya'dan kardeş geldi

  Hürriyet Haber
  12 Eylül 2013 - 01:10Son Güncelleme : 11 Eylül 2013 - 12:18

  8'inci kardeş şehri Slovenya'nın Piran kenti oldu.  Slovenya'nın Adriyatik Denizi'ndeki Piran Körfezi'nin güneybatısındaki Piran şehri ile Karşıyaka Belediyesi arasındaki kardeş şehir protokolü, her iki kentin belediye başkanının da katıldığı törenle Karşıyaka'da imzalandı. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak'ın makamında gerçekleşen protokol imza töreni ile Piran, Karşıyaka'nın 8'inci kardeş şehri oldu. İmza töreni öncesinde açıklama yapan Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, “Biraz geç kalmış bir beraberlik. Ancak, önümüzdeki dönemde arayı kapatacağımıza inanıyorum. Dilerim, dostluklar kalıcı olur. Sadece kültürel anlamda değil, pek çok konuda, her iki kentin birbirinin ufkunu açacağına inanıyorum” dedi.
  Piran'ın Gana kökenli Belediye Başkanı Peter Bossman da, Başkan Durak'ın dileklerine katıldığını belirterek, “Bu protokol sadece bir başlangıç. Umarım, çok da iyi bir ilişkinin başlangıcı olur. Büyükelçimizin de burada olması, Slovenya'nın Türkiye'ye verdiği önemi gösteriyor” diye ekledi.
  Açıklamaların ardından, Slovenya'nın Ankara Büyükelçisi Milan Jazbec ile İzmir Konsolosu Mazhar İzmiroğlu'nunda katıldığı törenle Başkan Durak ile Piran Belediye Başkanı Peter Bossman kardeş şehir protokolünü imzaladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı