Ege Haberleri

EGE

  Karşıyaka'ya Barış Şehitleri Parkı

  DHA
  13.10.2015 - 14:20 | Son Güncelleme: 13.10.2015 - 15:51

  İZMİR’in Karşıyaka Belediyesi, Ankara’da meydana gelen ve tüm Türkiye’yi yasa boğan patlamalarda yaşamını yitirenleri, ’Barış Şehitleri- Genç Fidanlar Parkı’nda yaşatacak. Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki parkın isim verme töreni önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek.

  Ankara’da meydana gelen bombalı saldırılar sonucunda yaşamını yitirenleri unutmamak ve unutturmamak için harekete geçen Karşıyaka Belediyesi, Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki bir parka ’Barış Şehitleri- Genç Fidanlar Parkı’ adını verecek. Esin Sitesi içinde bulunan parkta, terör saldırısında yaşamını yitirenlerin isimlerinden oluşan dev tabela ve Genç Fidanlar Anıtı da yer alacak.

  Karşıyakaya Barış Şehitleri Parkı

  Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Cumhuriyet tarihinin en büyük terör saldırısını yaşadık ve ülke olarak yas içindeyiz. Ciğerimiz yanıyor. Ben de CHP’nin Gençlik Kollarında yetiştim. Demokratik haklarını kullanmak, barış diye haykırmak için Malatya’dan mitinge giden ve saldırıda yaşamını yitiren gençlerimiz gibi onlarca canımızı toprağa vermenin üzüntüsünü yaşadık.

  Karşıyakaya Barış Şehitleri Parkı

  Yitirdiğimiz canları geri getiremeyiz ancak onların anılarını sonsuza kadar ilçemizde yaşatmak için, ilçemizin en güzel parklarından birine Barış Şehitleri - Genç Fidanlar adını veriyoruz. Böylesi acıları tekrar yaşamamayı ümit ediyoruz" dedi.

   

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı