Ege Haberleri

EGE

  Karşıyaka'nın zafer pozu

  Hürriyet Haber
  23 Ağustos 2014 - 01:14Son Güncelleme : 22 Ağustos 2014 - 13:08

  SU topu Bayanlar 1'inci Ligi'ni zirvede tamamlayan Ege Su Sporları ve Tenis İhtisas Kulübü'nün şampiyon kızları, kupa sevincini Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ile paylaştı. Sporcuları makamında ağırlayan Akpınar "Karşıyaka'yı spor kenti yapacağız ve bu süreçte su sporlarına da gereken önemi vereceğiz. Yelken ve sutopu takımı kurabiliriz" dedi.


  İzmir'in Sutopu Bayanlar 1. Lig'deki tek temsilcisi Ege Su Sporları ve Tenis İhtisas Kulübü (ESTİ), tarihi bir başarıya imza attı. ESTİ, İzmir Narlıdere Yüzme Havuzu'nda oynanan maçlar sonunda, son iki yılın şampiyonu G.Saray ve Adalar Su Sporları Kulübü'nü saf dışı bırakarak şampiyonluğunu ilan etti. ESTİ'li kızların aldığı bu zafer aynı zamanda İzmir'in sutopunda elde ettiği ilk şampiyonluk olarak tarihe geçti. İzmir'in şampiyon kızları, kupa sevincini Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'la paylaştı. Akpınar, kendisini ziyaret eden sporcu ve kulüp yöneticilerine, önümüzdeki dönem su sporlarına daha çok önem vereceklerini söyledi.

  Karşıyakanın zafer pozu

  SU SPORLARINA DESTEK
  Şampiyon sporcuları makamında konuk eden Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, "Karşıyaka, sporun her branşını seven insanların yaşadığı bir ilçe. Bu kentte 7'den 70'e herkesin spora ilgisi ve sevgisi var. Bir spor kenti hedefliyoruz. Belediyemiz bünyesinde oluşturduğumuz Spor Müdürlüğü ile de spora ciddi anlamda destek sağlıyoruz. Hayatta her şeyin futbol gibi popüler sporlar olmadığını düşünüyoruz. Basketbolda başarılı sonuçlar alıyoruz. Voleybolda geçmiş dönemdeki başarılı performans devam ettirilmeye çalışılıyor. Deniz kenti olan İzmir'de su sporlarının özendirilmesinde belediyenin öncü olması gerekiyor. Biz de bu amaçla yelken takımı oluşturmak için Yelken Kulübü ile işbirliği içindeyiz. Karşıyaka'da iyi bir sutopu takımı da oluşturmak istiyoruz. Yeni bir kulüp de oluşturabiliriz" dedi.

  "TESİSLEŞME ÇOK ÖNEMLİ"
  ESTİ Başkanı Hasan Egeli ise "İzmir, İstanbul'dan sonra en uzun kıyı şeridine sahip olan şehrimiz ancak neredeyse, standartlara uygun tek bir yüzme havuzu bile yok. Modern tesisler olmadan, ne yazık ki su sporlarını geliştiremiyorsunuz. O bakımdan, düşüncelerinizi ve vizyonunuzu sevinçle karşıladık" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı