Ege Haberleri

EGE

  KARŞIYAKALI

  Ulaş SAĞ
  19.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Teknik Direktör Yücel İldiz’in başlamadan biten görevini devralan Arslan, “Ben ve yardımcılarım bizi Türk futboluna kazandıran KSK’ye borcumuzu ödemeye geldik” dedi.

  KSK’nin yeni Teknik Direktörü Cihat Arslan, kendilerine gül bahçesi vaat edilmediğinin bilincinde olduklarını söyledi. “Görevi kabul ederken kulübün içinden geçtiği zorlu koşulları biliyorduk” diyen Arslan, “Sevdiğim ve saydığım Yücel İldiz’le aramdaki fark; ben Karşıyakalıyım. Burada vitrine çıkıp, Ümit Milli Takım’a seçildim. Yardımcılarım Ülken Durak ve Recep Umut da Kaf-Kaf’ın ay-yıldızlı ekibe yolladığı isimler. O yüzden Karşıyaka’da, hangi yönetici, hangi şartlar çağırsa çağırsın, koşa koşa geliriz” diye konuştu.

  Takımla ilgili çok ciddi mesai harcamak zorunda olduklarını dile getiren genç teknik adam, “Transferi daha başlamamış kabul ediyorum” dedi ve şöyle devam etti: “Direkt oynayacak kapasitede minimum 5-6 takviye daha yapmamız gerekecek. Özellikle hücum bölgesinde eksiklerimiz çok. Şaban’a bir şey olsa, yerine oynatacak santrfor yok. Cihan bence bu ligin önemli oyuncularından biri ve kalmasını istiyorum. Beto’nun maliyeti çok yüksek. Yabancı transferinde Türkiye tecrübesi olan yabancıları hedefleyeceğiz.”

  İzmir’de yanacaklar
  Ekonomik kriz nedeniyle yaşanan belirsizlik, Karşıyaka’da kamp programını da sekteye uğrattı. Yeşil-kırmızılıların, 10 gün boyunca Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri’nde çalıştıktan sonra, Bolu’da kampa girmesi planlanıyor. Teknik Direktör Cihat Arslan, “İzmir’in sıcağı futbolcuları zorlayacak. Gölcük’e gitmek çözüm olabilir” diye konuştu.

  Yönetimden 1 fire daha
  KSK’de Onur Güner, Kerim Çetin, Selami Gönülkırmaz ve Uluğ Atasoy’un ardından Yönetici Umut Demir de istifa etti. Büyük bir hevesle yönetime girdiğini belirten Demir, “Temlik koymadan, karşılıksız maddi katkı vermeye hazırdım. Ama bu yönetim anlayışıyla, vereceğim paranın işe yaramayacağını, Don Kişot gibi yalnız kalacağımı gördüm” dedi.

  Gençler gözaltında
  Karşıyaka’da önceki gün ayağının tozuyla antrenmana çıkan Cihat Arslan, kadrodaki genç oyuncuların geçen sezon tecrübe kazanmaları için kiraya verilmemesinin büyük hata olduğunu söyledi. Arslan, gençlerden mutlaka faydalanacağını belirterek, “Genç futbolcu oynamadan gelişmez. Keşke en azından yarım devre 2. veya 3. Lig’e kiralanmış olsalardı” diye konuştu.

  KARŞIYAKALI


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı