« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karşıyaka'da yüzler gülüyor

Bank Asya 1. Lig'de, deplasmanda Çaykur Rizespor'u mağlup eden Karşıyaka'nın Kulüp Başkanı Akif Ersezgin, "Çaykur Rizespor maçıyla takımın güveni tekrar yerine geldi."

A.A.
SON GÜNCELLEME

Ersezgin, yaptığı açıklamada, 2012'de 100. yılını kutlayacak Karşıyaka için bu sene önemli bir görevlerinin bulunduğunu, 14 yıldır Süper Lig hasreti olan kulübün bu özlemini bitirmek için çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

11. haftanın ardından Reha Kapsal ile yollarını ayırdıklarını hatırlatan Ersezgin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu bizim felsefemizdeki insanlar için kolay bir iş değildi. Bunun çok gerekli olmasına inanmamız lazımdı. Ondan sonra da bu kararı alıp, iyi iş yapmamız lazımdı. 11. haftada gördük ki, işler istediğimiz gibi gitmiyor. Ortada bir sıkıntı vardı. Reha Hoca bu takıma ciddi mesai veriyordu, çok iyi çalıştırıyordu. Ancak takımın üzerinde bir baskı vardı. Bu baskının ortadan kalkması için hocayı değiştirdik.”
Ersezgin, yeni teknik direktörün seçiminde çok özgür davranamadıklarını, kulübün bulunduğu maddi koşulların bu seçimi etkilediğini ifade etti.
Göreve gelen Ümit Turmuş'un başarılı olacağına inandıklarını ifade eden Ersezgin, şunları kaydetti:
“Bu, iki galibiyetin getirdiği sözler değil. Bundan sonra ligde başarılı olmak kolay iş değil. Her şeyden önce kadromuz çok iyi. Aldığımız kararın doğru olduğunu görmek bizi mutlu ediyor. Yönetim kurulu olarak amacımız takımı başarıya ulaştırmak. Biz belli bir süre buradayız. Amacımız kulübün 100. yılında takımın Süper Lig'de yer almasıdır.”

-ÇAYKUR RİZESPOR GALİBİYETİ-

Ersezgin, deplasmanda oynadıkları Çaykur Rizespor maçının futbol ve sonuç olarak iyi bittiğini belirterek, şunları söyledi:

“Galibiyetle takımın güveni tekrar yerine geldi. Takım birarada oynayarak, uyumu sorunu da ortadan kaldırdı. Kıvanç'ın başarısı ortada. İki yıl önce Reha Hoca, kendisini Yalovaspor'dan bize kazandırdı. Sezon başında çok fazla forma şansı bulamayan Erçağ, takımın değişmezi oldu. Fuat'ın yerine giren Ufuk, Fuat'ın eksikliğini hissettirmedi. Okan çok iyi bir profesyonel, 32 yaşında olmasına rağmen her maçta 90 dakika sahada kalıp, mücadele ediyor. İyi sonuçlara devam edip, hedefimize ulaşacağız. Taraftarlarımız da kendine yakışır biçimde bize destek vermeye devam ediyor.”

Futbol şubesinin sezon başında başarılı bir transfer politikası ile bu takımı primler hariç 4 milyon Lira'ya kurduğunu hatırlatan Ersezgin,
“Yönetim Kurulu olarak çok iyi bir uyum içerisindeyiz. Teknik direktörümüzü gönderirken de yeni hocamıza karar verirken de kararları oy birliğiyle aldık. Reha Kapsal'ın görevden alınmasının ardından futbol şubesi üyeleri de, şube görevlerinden istifa etti. Şubeyi başarılı bulduğum için istifayı kabul etmedim. Hiç kimse de buna itiraz etmedi. Daha sonra kendi aralarında yeni bir oluşumu bana bildirdiler. Tuncay Şekerci'yi şube başkanı olarak düşünüyorlar. Bunu yarınki yönetim kurulu toplantımızda görüşeceğiz.”

Ligde üst üste 3. galibiyetini elde eden Karşıyaka, bu sezon deplasmanda 3. kez 3 puana ulaştı.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz