İZMİR HABERLERİ

Karşıyaka'da 'uzman işçi' dönemi

DHA
28.03.2016 - 12:19Son Güncelleme :
DHA

Karşıyaka Belediyesi'nin, 'uzman personel' eğitimine katılan belediye çalışanları sertifikalarını Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın elinden aldı.

Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleşen sertifika törenine Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile eğitim alan çalışanlar katıldı. Karşıyaka Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı Kent Koleji Şube Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen eğitim çalışmaları, Park ve Bahçeler, Fen İşleri, İnsan Kaynakları ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde çalışan 222 işçiyi kapsadı.

Şu ana kadar 100'e yakın personele, kendi çalışma alanlarına göre uzmanlık eğitimi verildi. Hem iş hem de işçi niteliğinin artırılması hedeflendi. Belediye çalışanları için başlatılan eğitimler toplam üç ay sürecek. Tüm çalışanlar Mesleki Yeterlilik Kanunu ve İş Güvenliği Yasası'na uygun olarak bilgi ve becerilerini geliştirerek uzmanlaşacak.

Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “Biz büyük bir aileyiz ve her bir çalışanımızla, Karşıyaka'ya, Karşıyaka halkına daha iyi hizmet etmek için çalışıyoruz. Eğitimlerimiz sayesinde hem iş hem de işçi kalitesini yükselteceğiz" dedi.

İZMİR (DHA)

foto

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Karşıyaka'da 'uzman işçi' dönemi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 12 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karşıyaka'da 'uzman işçi' dönemi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı