Ege Haberleri

EGE

  Karşıyaka'da korkutan tablo

  Ergin KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  03.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme: 03.06.2013 - 14:08

  KARŞIYAKA'da gözler 6 Haziran'da yapılacak genel kurula çevrilirken, yeni seçilecek yönetimi, dağ gibi bir borç yükü bekliyor. Geçen yıl kongrede 19 milyon TL olarak açıklanan borç nisan sonu itibariyle 26 milyon TL'ye yükseldi. Bu rakama futbolcularla teknik heyetin mayıs ayındaki son hakedişleri, basketbolcuların Final-Four ve yarı final primleri, ihtilaflı ayrılan eski oyuncuların tazminatları, yönetim alacakları, vergi, SGK borçları da eklenince toplam borç 30 milyon TL sınırını aşacak.

  Elinde neredeyse hiç futbolcusu kalmayan KSK'nin transfer yapması da yasak. Yasağın kalkması için eski futbolculardan Bilal Kısa'ya 50 bin, Gökhan Çakır'a 13 bin TL, Agbetu'ya ise 25 bin 683 Euro ödemesi gerekiyor. Kesinleşen bu alacakların dışında, haklarını FIFA ve mahkeme kanalıyla arayan eski futbolcuların davaları da yeni yönetimin kabusu olacak. Sadece Tiago'nun 700 bin dolar talep ettiğini hatırlatan sağduyu sahibi KSK'liler, yeni yönetimin mali açıdan güçlü olması gerektiğini savunuyor.

  Zeren çekilse de Diniz aday olacak
  BASKETBOL Şube Başkanı Mutlu Altuğ'un adaylığını açıkladığı Karşıyaka'da liste çalışmalarını sürdüren Bülent Zeren'in kesin kararını bugün vermesi bekleniyor. Zeren'in geri adım atması halinde, bir süredir birlikte hareket ettiği Fatih Deniz'in tek başına aday olma kararı aldığı öğrenildi. Karşıyaka'da devre arasında yapılması planlanan ancak iptal edilen kongre öncesi Ege Park'ta yaşanan gerilimin bir benzeri önceki gün tekrarlandı. Diniz ve arkadaşları tesadüfen Mutlu Altuğ ve ekibiyle yan yana masalarda toplantı yaptı. İki ekip arasında soğuk rüzgarlar eserken, Altuğ'un listesindeki Osman Kırkpınar'ın Diniz'le selamlaşması, ortamı yumuşattı.

  Temlik krizi
  KARŞIYAKA'da aday olmayacağını açıklayan Başkan Cihan Büyükoral'la 2. Başkan Ali Erten arasında temlik krizi çıktı. Erten 300 bin TL'lik alacağı için hesaplara temlik koymak istedi. Büyükoral buna yanaşmadı. Erten'in imzaladığı 80 bin TL'lik çeki Büyükoral'ın alacaklarına karşılık tahsil etmesi krizin boyutunu arttırdı. Hukuki yollara başvuran Erten noter kanalıyla çekteki imzasının sehven atıldığını belirterek şikayetçi oldu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı