Ege Haberleri

EGE

  Karşıyaka'da kapsamlı Bayram temizliği

  Hürriyet Haber
  21 Eylül 2015 - 11:20Son Güncelleme : 21 Eylül 2015 - 11:20

  KARŞIYAKA Belediyesi, rutin olarak yürüttüğü temizlik çalışmalarına Kurban Bayramı öncesinde hız verdi. Cami ve cemevlerinde dip bucak bayram temizliği yapıldı, başta Çarşı olmak üzere cadde ve sokaklar özel araçlarla temizlendi, çöp konteynerleri yıkandı.

  Kurban kesim ve satış yerlerinden mezarlıklara, sokaklardan ibadethanelere kadar bayram hazırlıkları yapan Karşıyaka Belediyesi, temizlik çalışmalarını da sürdürüyor. Vatandaşların daha temiz ve huzurlu şekilde ibadet edebilmesi için, 15 cami ve 2 cemevi, duvarlarından halılarına kadar baştan sona temizlendi. Yollar özel ekip ve araçlar tarafından yıkandı, deterjanlı sularla dezenfekte edildi. Gündüz çalışmasının yanı sıra, 01.00'den 05.00'e kadar süren gece temizliğiyle de Karşıyaka Çarşısı ve çevresindeki sokaklar temizlendi. Nergiz, Şemikler, Bostanlı ve Alaybey gibi farklı mahallelerdeki çöp konteynerleri yıkanarak hem hijyen hem de estetik görünüm sağlandı.

  Karşıyakada kapsamlı Bayram temizliği


  BAYRAMA ÖZEL İKRAMLAR
  Karşıyaka Belediyesi ayrıca, kurduğu özel ekipler ve ikramlarıyla Kurban Bayramı'nda da vatandaşın yanında olacak. Arife ve birinci bayram gününde; 70 kişilik ekip ibadethanelerde şeker ve kolonya ikramı yaparken, Örnekköy Kurban Kesim ve Satış Yeri'nde de çay ve meşrubat servis edilecek. Mezarlıklarda 3 bin adet karanfil dağıtılacak.


  "EN BÜYÜK DİLEĞİMİZ BARIŞ"
  Kurban Bayramı'nın 'barış' getirmesini dileyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Karşıyakamızda Kurban Bayramı'nın hiçbir sıkıntı yaşanmadan, huzurla geçmesi için gerekli tüm hazırlıkları yaptık, tedbirleri aldık. Ekiplerimiz bayram sonuna kadar da çalışmalarını sürdürecek. Ancak, son dönemde ülkemizin içinden geçtiği acı süreç nedeniyle bayramda yüreğimiz buruk olacak. En büyük duamız, dileğimiz ülke olarak birlik ve beraberlik içinde bu zor süreçten çıkarak, barış ve huzura kavuşmamızdır" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı