Ege Haberleri

  Karşıyaka'da iki açılış bir temel atma

  Hürriyet Haber
  05.09.2013 - 01:14 | Son Güncelleme:

  KARŞIYAKA Belediyesi, kısa süre önce hizmete giren Milli Mücadele Parkı ve Müzesi, Mavişehir Meydanı'nı, Ahmet Priştina Kültür Merkezi'nin ardından şimdi de Zübeyde Hanım Mahallesi'nde iki açılış ile bir de temel atma töreni yapacak.

  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın da katılacağı tören 10 Eylül 2013 tarihinde gerçekleşecek.

  Karşıyaka Belediyesi bu törende içerisinde açık ve kapalı otoparkları, kafeteryası, ve tüm sosyal olanakları bulunan kapalı pazaryeri ile yeniden revize edilen 10 bin metre karelik Nuri Yesugay Parkı'nı hizmete açacak.

  Aynı gün Karşıyaka'ya yeni bir meydan daha kazandırılmak üzere hazırlanan projenin de temeli atılacak.

  Karşıyaka'nın yıllarca yatırım fakiri olarak kaldığını belirten Belediye Başkanı Cevat Durak, “Geçmişteki bu eksiklikleri tamamlamak istiyoruz. Kentimizin tüm semtlerinde yeni yeni yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Zübeyde Hanım Mahallesi'nde adına uygun güzellikte bir bölgemiz olacak. Karşıyaka geleceğin yıldız kenti olma yolunda hızla ilerliyor” dedi.

  KAPALI PAZARYERİ

  Zübeyde Hanım Mahallesi Pazaryeri'nde hem pazarcılar hem de alışverişe gelenler için ayrı ayrı otopark bulunuyor.

  171 tezgahın bulunacağı pazaryerinde üreticiler için ayrı yer de tahsis edildi. Kapalı Pazar içinde tuvalet, çay ocağı, muhtarlık ofisi de yer alıyor.

  NURİ YESUGAY PARKI

  Yaklaşık 10 bin metre karelik bir alana kurulan park bölgedeki vatandaşların talepleri doğrultusunda spor amaçlı kullanılmak üzere yeniden revize edildi. Park içerisinde tartan pistten oluşan 350 metrelik yürüyüş yolu yapıldı, ayrıca bir adet açık alan fitness sahası oluşturuldu. İki adet basketbol sahası ile bir adet çocuk parkı kuruldu. Parkın tüm çevresi yenilenerek hizmete hazır hale getirildi.

  ZÜBEYDE HANIM MAHALLESİ MEYDANI

  Zübeyde Hanım Mahallesi'nde eski pazaryeri kente yeni bir meydan olarak kazandırılıyor. Bölgenin özellikleri düşünülerek hazırlanan yeni projede 7 bin 500 metre karelik bir alan düzenleniyor. Meydanda süs havuzu içerisinde sporcu anıtı yer alacak. Karşıyaka Spor Kulübü'nün yüzüncü yılına ulaşması nedeniyle konulacak anıtta KSK'yi temsil edecek futbol, basketbol, voleybol, atletizm, jimnastik ve yüzücü dallarını simgeleyecek. Alanda oturma yerleri, mini anfi tiyatro gibi mekanlar da olacak. Meydan üç ay içinde tamamlanarak hizmete açılacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı