Ege Haberleri

EGE

  Karşıyaka'da aydınlık bir yılbaşı

  Hürriyet Haber
  30 Aralık 2014 - 01:19Son Güncelleme : 29 Aralık 2014 - 11:34

  İZMİR'in Karşıyaka İlçesi'nde cadde ve sokaklar yılbaşı gecesi için süslendi. Kentin merkezi noktaları rengârenk ışıklar ve süslerle donatılırken Karşıyakalıları yeni yıl heyecanı sardı.

  Karşıyaka Belediyesi, kentin en yoğun bölgelerinde yaptığı süsleme ve ışıklandırma çalışmalarıyla yeni yıl heyecanını sokaklara taşıdı. Belediye hizmet binasının önünü ışıklandıran ve yapay çam ağacı yerleştiren belediye ekipleri, Karşıyaka Çarşı'yı da baştan sona süsleyerek ışıl ışıl bir görünüme kavuşturdu. Bostanlı Balıkçı Parkı bölgesini de kapsayan çalışmalar çerçevesinde, ağaçlar ve direkler ışıklarla donatıldı. Kırmızı- gümüş renkli toplar ve ışıklı motiflerden oluşan yılbaşı süsleri de yeni yıl öncesi farklı bir görnütü yarattı.

  Karşıyakada aydınlık bir yılbaşı


  Süslemeler için 500 bin LED ampul, 7 bin metre LED hortum, 100'e yakın LED perde ve 5 bine yakın da salkım kozalak, simli fiyonk, renkli toplar, direk süsleri, yıldız ve kar taneleri kullanıldığı bildirildi. Kentin en işlek cadde ve sokaklarında akşam saatleriyle birlikte ortaya çıkan renkli manzara, Karşıyakalıların beğenisini kazandı. Vatandaşların talebi üzerine yeni yıl süslemelerinin ocak ayı sonuna kadar toplanmayacağı belirtildi.

  Karşıyakada aydınlık bir yılbaşı

  "AYDINLIK BİR YIL DİLİYORUM"
  Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Yeni yıl coşkusunu sokaklarımıza taşıyarak vatandaşlarımızın tatlı heyecanına ortak olmak istedik. 2015'e dair Karşıyakamız için çok güzel hayallerimiz, umutlarımız var. Yeni yıl, bu hayalleri gerçeğe dönüştürmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimiz bir sene olacak. 2015'in hepimiz için aydınlık bir yıl olmasını; sağlık, mutluluk, başarı, şans ve barış getirmesini diliyorum" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı