Ege Haberleri

EGE

  Karşıyaka’ya yeşil ışık

  Ergin KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  17 Ocak 2015 - 01:07Son Güncelleme : 16 Ocak 2015 - 15:50

  PTT 1. Lig’de Ege’nin en büyük Süper Lig umudu olmasına rağmen transfer yasağı ve maddi sıkıntı nedeniyle köşeye sıkışan Karşıyaka’ya 2. Başkan Azat Yeşil’den destek geldi. Müteahhit olan Yeşil, sezon başında futbolcu alacaklarına karşılık kulübe temlik verdiği kendisine ait Karşıyaka Tower’daki iki daireden birini sattı. 2. Başkan Yeşil, buradan gelen 500 bin TL’yi hafta başında kulüp kasasına aktaracak. Ödemelerde ve transferde zorlanan Kaf-Kaf’a bu para can suyu olacak.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden de geçen yıl yapılan 1 milyon TL’lik yardımın tekrarlanmasını beklediklerini söyleyen Azat Yeşil, “Ligde zirve yarışı verdiğimiz her rakip yerel yönetimlerden destek alıyor. Biz desteksiz bir şekilde Süper Lig adayıyız. Avrupa’da kentler spordaki başarılarıyla anılıyor. Barselona deyince şehir değil herkesin aklına ilk etapta futbol takımı geliyor. Bize destek olsunlar, İzmir’in yıllardır süren hasretine son verelim” diye konuştu.

  Bir yasak da Baykal’dan
  ESKİ futbolcusu Tiago’ya olan borcu nedeniyle transfer yasaklısı konumuna düşen Karşıyaka’ya bir engel daha çıktı. Brezilyalı Tiago’yla aynı dönemde, 2010-11 sezonunda forma giyen Baykal Can Kulaksızoğlu’nun 120 bin dolar tutan alacağı FIFA’da kesinleşti. Brezilyalı futbolcunun faiz ve masraflarla birlikte toplam alacağının 350 bin dolar olduğu öğrenildi. Kaf-Kaf’ın yasağı kaldırıp ayrılan Ofoedu, Berkan, Loriya ve Deniz’in yerine takviye yapması için 370 bin dolar ödemesi gerekiyor. Yönetim, Tiago’yla sorunu dialog yoluyla, bir miktar ödeme yaparak çözmeye çalışıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı