Ege Haberleri

  Karşıyaka sahilinde tartışmalı direkler

  Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)
  28.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KARŞIYAKA Belediyesi’nin Bostanlı Balıkçı Barınağı ile Demokrasi Meydanı arasına çit çekmek için diktiği 2.5 metrelik direkler tartışma yarattı.  Direk dikilip çit çekilmesiyle çevrede yürüyüş yapan, bisiklete binenlerin bundan olumsuz etkileneceğini ve kötü görünüm oluşacağı öne sürüldü. Belediye yetkilileri ise Demokrasi Meydanı çevresini, yağışlı havalarda sürekli su bastığını, bu nedenle bölgenin çitle çevrileceğini bildirdi.
  Kooperatif isyanı
  Karşıyaka Su Ürünleri Kooparatifi Başkanı Tuncay Küçük ise direklerin Milli Emlak’tan kiraladıkları alanda, kendilerinden izin alınmadan dikildiğini belirterek şunları söyledi:
  “Kıyılar herkesin eşit ve serbestçe yararlanmasına açık olup, buralara hiçbir yapı yapılamaz, duvar, çit, parmaklık, tel örgü, hendek, kazık ve benzeri engelller oluşturulamaz. Bu Kıyı Kanunu’nda belirtilmiştir. Geçtiğimiz günlerde bu alana belediye moloz da dökmek istedi, çevredeki esnafla engelledik. Kimsenin Karşıyaka’nın güzelliğini bozmaya hakkı yok. Kooperatif olarak suç duyurusunda bulunacağız.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı