« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karşıyaka puanzsız başladı

Bank Asya 1. Lig'de, ilk haftada deplasmanda seyircisiz oynanan maçta Adanaspor'a 1-0 mağlup olan Karşıyaka'da, profesyonel şube sorumlusu Osman Dal, “Rahat kazanacağımız maçı mağlup bitirdik” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Dal, maçta gerçekten şanssız olduklarını, rakiplerinin ilk 15-20 dakika iyi bir oyun ortaya koyduğunu, ancak ondan sonra oyunda kontrolü ele geçirdiklerini söyledi.

İlk yarıda Taha ile bir gol pozisyondan faydalanamadıklarını ve kendilerine göre penaltı olan bir pozisyona hakemin devam kararı verdiğini kaydeden Dal, sözlerini şöyle sürdürdü: “Adanaspor, 7-8 kişi defans yaptı. Rakibimiz geçen sezondan 8-9 futbolcu ile mücadele etti. Aynı teknik direktörle çalışıyorlar. Biz yeni bir takımız. Rahat kazanacağımız maçı mağlup bitirdik. Ama takımdaki gelişme çok olumlu. İkinci yarı 4 forvetle hücum etmemize rağmen, akıl almaz goller kaçırdık, hatalar yaptık. Ama takımımız geçen seneden daha iyi.”

Dal, maç saatinde hava sıcaklığının 34-35 derece olduğunu, bunun da oyunlarını etkilediğini belirterek, “60. dakikadan sonra fiziksel üstünlüğümüz de ortaya çıktı. Son 10 dakikada 3 gol pozisyonuna girdik. Bir bahane olarak söylemiyorum ama hakemin kararları da sonucu etkiledi.”

Şu an için gündemlerinde transfer olmadığını kaydeden Dal, denedikleri Kamerunlu Alfred Tabot Mfongang'ın transferi konusunda bir karar vermediklerini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz