Ege Haberleri

  Karşıyaka’nın Çiğli’de stat projesi ısrarı devam

  Utku BOLULU / İZMİR, (DHA)
  13.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KSK Başkanı Hüseyin Çalışkan, Büyükşehir Belediyesi’nin Çiğli’deki yeni stat projesinin gündeme gelmesinden sonra Örnekköy’de yer için yeniden harekete geçtiğini öğrendiklerini söyledi.

  Statların hangi anlayışla yapılacak olmasının önemli olduğunu belirten Çalışkan, “Sorun seyirci kapasitesi değil. 1950’lerin mantığıyla Alsancak stadı gibi 15 günde bir maç oynama amacıyla stat yapılmamalı, yaşam alanı olmalı. Ticaret alanları olmalı. Günlük masraflarını karşılayacak geliri olmalıdır. Çağdaş, modern, UEFA standartlarına göre bir stat olmalı” dedi.

  Bağışçı vazgeçebilir

  Yatırımcı Ali İhsan Kaya’nın planda spor alanı olan 100 dönümlük arazisinin 56 dönümünü KSK’ye bağışlayacağını belirten Çalışkan, ortaya çıkan olumsuz hava nedeniyle bundan vazgeçme noktasına geldiğini söyledi. Çalışkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun karşı çıktığı noktalardan birinin yatırımcının 23 dönümlük alanına konut imarı verilmesi olduğunu belirterek, “Konuta çevirmekte zorluk çekiyorsak. Biz bir teklifle gideriz. Takas yapmayı öneririz. İzmirlilerle de konuşuruz, tartışırız. Ankara’dan önce İzmir el atsın. Önerileri biz yapalım. Ama bunu yapacak olan KSK Klüp Başkanı değildir. Bu konuda yetkisi olan kişilerdir” dedi.

  Kapı arkasında görüşmedim

  Stat sorununu Ankara’ya götüreceği söylentisi çıktığını, bunun doğru olmadığını belirten Çalışkan şunları söyledi: “Büyükşehir Belediyesi’ne de getiren ben değilim. Bağış yapan yatırımcı götürürse götürür. Bu konuyu Aziz Kocaoğlu da, Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak da biliyor. Ben kapı arkasında görüşmek yerine kamuoyunu bilgilendirdim.”

  Çalışkan, stat projesine olanak sağlayan imar plan değişkiliğinin yapılamayacağı konusunda kendisinin ve KSK’lilerin ikna edilmesi gerektiğini söyledi. Hem İzmirli yerel yöneticiler, hem de kulüp başkanları olarak görevlerinin hedeflere varmak, hizmeti gerçekleştirmek olduğunu belirten Çalışkan, “İzmir’in bu soruna çözüm üretebileceğine inanıyorum” dedi.

   

  Kocaoğlu bugün açıklama yapacak

  İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Çiğli’de 100 dönümlük bir alanın 56 dönümüne stat yapılması, 23 dönümünün ise ticaret seçenekli konut alanına dönüşmesine olanak sağlayan imar plan değişikliği istemi üzerine bugün basın toplantısı düzenleyecek. Kocaoğlu, Büyükşehir Belediye Meclisi İmar Komisyonu’nun değerlendirdiği plan değişikliği istemi, statla ilgili teknik, hukuki bilgi verecek, görüşlerini açıklayacak. ? İZMİR (DHA)

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı