Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karşıyaka komada

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yönetim bıraktı, futbolcular boykotta, göreve aday da yok

Son iki yılda 6'ncı kez kongreye gitmeye hazırlanan KSK'de gözler yine Yaşar'a çevrilirken, bayram ve yılbaşı öncesi parasız kalan oyuncular, 3 Ocak'a kadar idmanlara çıkmayacaklarını açıkladı.

DEKLARASYON YARIN İzmir'in 88 yıllık çınarı Karşıyaka, ‘‘son umut’’ olarak görülen Önder Baysoy yönetiminin de pes edip, 8-15 Ocak'ta olağanüstü kongre kararı almasıyla komaya girdi. Son iki yılda altıncı kez genel kurul yapacak KSK'de gözler Baba'ya çevrilirken, Onur Kurulu Başkanı Özer Kırca, oldukça üzgün olan Selçuk Yaşar'ın yarın bir deklarasyon yayınlayacağını açıkladı.

MORALLER SIFIR Klasman Grubu hazırlıklarına dün başlaması gereken, 12 maçın hakedişini alamayan, bayram ve yılbaşı öncesi parasız kalan futbolcular da, 3 Ocak'a kadar idman boykotu yapmayı kararlaştırdı. Hayri Zabun ve Futbol Şubesi yöneticisi Celal Ergin, futbolcularla ayrı ayrı toplantı yaptılar. Ancak moralleri çok bozuk olan oyuncular bütün ısrarlara rağmen geri adım atmadılar.

300 BİN DOLAR Genel kurulda yeniden aday olmayacağını açıklayan Baysoy'la görüştüğünü belirten Kırca, yönetimin yalnız bırakılmasını ‘‘Karşıyaka'nın ayıbı’’ olarak değerlendirdi. Yöneticilerin ciddi paralar taahhüt ettiğini, holdingin üzerine düşeni fazlasıyla yaptığını hatırlatan Kırca, ‘‘Kaynaklar kesilince önleri tıkandı. 300 bin dolar, yönetimin önünü açar’’ dedi.

DİYETİNİ ÖDESİNLER ‘‘Ben Karşıyaka'da oturuyorum. Ben, Yamanlar suyu içtim’’ demeyi bilenlerin, sıra kulübe sahip çıkmaya gelince saklandığını vurgulayan Kırca, ‘‘Bu ne biçim Karşıyakalılık? Karşıyaka'da oturmanın diyetini ödesinler. Karşıyaka'da 50 tane Selçuk Yaşar oturuyor, ama sesleri çıkmıyor. Yönetimi küstürenler, Karşıyaka'ya ihanet ettiler’’ diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler