« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karşıyaka kaynıyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

PARA SIKINTISI

Ekonomik kriz yaşayan KSK'de, Buca'dan sonra Göztepe maçının da puansız kapatılması yaraya tuz basarken, basketbolculardan sonra futbolcular da patlama noktasına geldi. Bazı oyuncuların peşinatlarını bile alamamasına, primlerin dağıtılmamasına rağmen, maç öncesi 20 milyarlık ödeme yapıldığının açıklanması takımdaki huzursuzluğu arttırdı.

ÖNCE PERSONEL

Futbolcular, ‘‘Kulüp personeli de iki aydır maaş alamıyor. Okullar açılacak. Ev kirasını bile ödeyemeyenler var. Önce personelin parasını verin’’ diye dert yanarken, Kaptan Cengiz, ‘‘Biz şampiyonluğa inandık. Yöneticilerin para aradığına inanıyoruz. Şu ana kadar ağzımızı bile açmadık. Bu hafta bazı kıpırdanmaların olması lazım’’ dedi.

16 MİLYAR KALDI

Futbolcuların bugün kendi aralarında toplantı yapacağı bildirildi. Maddi konularda yorum yapmak istemeyen Rıza Tuyuran, ‘‘KSK öyle oyunculardan kurulu ki, bu forma hepsine analarının ak sütü gibi helaldir’’ diye konuştu. Hasılattan KSK'ye net 16 milyar 396 milyon lira kaldı.

ÇETİN: BÜLENT'E BAKMADIM

GÖZTEPE derbisinin 60. dakikasında kullandığı penaltıyı gole çeviremeyen Karşıyakalı Çetin, kaleci Bülent'e bakmadan atışı kullanarak hata yaptığını söyledi. ‘‘Hayatımda ilk defa kalecinin durumunu izlemeden penaltı attım’’ diyen Çetin şöyle konuştu: ‘‘Kendimden çok emindim. Bülent fazla ileri çıktı. Hakem Bitirim'in atışı tekrarlatması gerekirdi. Bülent topu kurtarınca bir daha hamle yaptım, ama top göğsüme geldi. Kaleci de bana doğru çıkarak açıyı iyi kapattı. Cengiz'in hakeme itiraz edip, sarı kart görmesi beni etkilemedi. Çünkü, penaltıya konsantre olmuştum. Eski takım arkadaşım Tayfun da, Bülent'i (Sana bakmazsa üzerine vurur) diye uyarmış.’’

Penaltı kaçınca ikisi de yıkıldı

KARŞIYAKA Teknik Direktörü Rıza Tuyuran ile derbi maçı kapalı tribünden izleyen eşi Yasemin Hanım, Göztepe yenilgisine kahroldu. Yeşil-kırmızılı ekibin sahadan galip ayrılması için sürekli dua eden, Serkan ve Melih'in şutlarının direkten dönmesinin ardından Çetin'in de penaltı kaçırmasıyla yıkılan Yasemin Hanım, eşinin kulübedeki sıkıntısına tribünde ortak oldu. Çetin'in penaltı atışından yararlanamadığı anda Tuyuran'ların sergilediği tablo görülmeye değerdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz