« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karşıyaka harekete geçti

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı'nın ABD'li basketbolcusu Diana Taurasi'nin Hacettepe Doping Araştırma Merkezi tarafından daha önce pozitif olarak açıklanan doping testinin yanlış yapıldığının ortaya çıkması, Karşıyaka'yı da harekete geçirdi.

ULAŞ SAĞ - İZMİR / DHA
SON GÜNCELLEME

2. Başkan Tayfun Yelkenbiçer, ilk yarıdaki Giresunspor maçının ardından alınan numuneleri pozitif çıkan ve 2'şer yıl men cezası verilen Mustafa Sevgi ile Barış Memiş'in davasının da Taurasi skandalından sonra seyrinin değişebileceğini söyledi. Yelkenbiçer, "Taurasi'nin testindeki hatanın şekli önemli. Testlerde usül hatası yapılmışsa, Mustafa ve Barış'ın da durumu etkilenir. Zaten Tahkim Kurulu'na yaptığımız itiraz görüşülüyor. Mustafa ve Barış'ın ceza almasına neden olan maddenin WADA'nın yasak listesinden çıkması da bence bizim durumumuzu etkilemeli. Kulüp avukatlarımız, Taurasi skandalıyla ortaya çıkan durumu inceliyor" dedi.

Annesi Fatma Uçar'ın rahatsızlığı nedeniyle Ankara'ya giden teknik direktör Turgut Uçar da bugün takımın başında idmana çıktı.


Bunları da Beğenebilirsiniz