Ege Haberleri

  Karşıyaka gençleşiyor

  Hürriyet Haber
  02.01.2015 - 01:02 | Son Güncelleme:

  KARŞIYAKA Belediyesi 2014 yılında evliliğe imza atan 3 bin çiftin mutluluğuna ortak olurken, aynı yıl içinde ilçede 5 bin bebek dünyaya geldi.

  Geçen yıl, Karşıyaka Nik?h Sarayı’nda mutluluğa "evet" diyen her bir çift için Zübeyde Hanım Mahallesi’nde kurulan Mutluluk Ormanı’na fidan dikildi. Çiftlere, ahşap plaket ve nazar boncuğu da hediye edildi. Yeni dönemde, evlilik kararı alan çiftlere Evlilik Öncesi Eğitim Programı uygulanacağı da belirtildi.

  Yıl içinde 3 bin çift dünya evine girmenin sevincine erişirken, 5 bin aile de bebek sahibi olmanın mutluluğunu yaşadı. Karşıyaka Belediyesi minik aile fertlerinin her birine; albüm, bebek bezi, biberon ve hijyen malzemeleri hediye ederek, aile bütçelerine küçük de olsa katkı sundu. Belediyenin dış saha ekibi de bebeği olan her evin kapısını çalarak mutluluk diledi.

  "HEP YANLARINDAYIZ"

  Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Yeni evlenen çiftlerimize ve Karşıyakamızın yeni doğan bireylerine ömür boyu mutluluk ve sağlık diliyorum. Hizmetlerimizle her zaman onların yanında olacağız" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı