Ege Haberleri

EGE

  Karşıyaka gençleri Atatürk’ün izinde

  Hürriyet Haber
  01 Aralık 2009 - 00:00Son Güncelleme : 30 Kasım 2009 - 20:31

  Karşıyaka Belediyesi Kent Konseyi bünyesinde kurulan Gençlik Meclisi, 4. Genel Kurulu’nu Karşıyaka Belediye binası toplantı salonunda gerçekleştirdi. Toplantı öncesi üyeler Atatürk’ün Nutuk CD’sini izlerken, Atatürk’ün Gençliğe Hitabı ve Gençlerin Ata’ya Cevabını hep birlikte okudu. Toplantıya katılan üyelere ücretsiz olarak Nutuk CD’si dağıtıldı.

  Akademik kurul
  Kent Konseyi Başkanı Rıfat Özer ile üyelerinin de katıldığı genel kurulda Gençlik Meclisi bünyesinde akademik kurul kurulması kararlaştırıldı. Halkla ilişkiler, iletişim, sosyoloji, bilim ve teknoloji, hukuk, eğitim, çevre gibi alanlarda çalışmalar yapması planlanan akademik kurul, üyelerinin konularında birikimi olan, eğitim almış kişilerden oluşması kararlaştırıldı. Toplantıda ayrıca hazırlanan manifesto okunarak oybirliğiyle kabul edildi.
  Sosyal faaliyet
  20 maddelik manifestoda gençlerin sorunlarının çözülmesi, Atatürk’ün çizdiği yolda eğitim alması, fırsat eşitliğinin sağlanması, okullarda eğitimin yanında tiyatro- müzik gibi sosyal faaliyetlere daha çok imkan tanınması talepleri yer alıyor. Toplantıda konuşan Karşıyaka Belediye Başkan Vekili Necat Yılmaz, “Bugünlerde en bağlı olduğumuz demokrasi ve Atatürk tartışmaya açılmaya çalışılıyor. Gençlik olarak sizlere büyük görevler düşüyor. Sizler sorumluluğunuzun bilincinde olup dimdik durduktan sonra hiçbir şey olmaz” dedi. Kent Konseyi Genel Sekreteri Günsel Sağlam da konuşmasında gençlerin girişimci olmasını beklediklerini belirterek, “Dinamik üyelerin başarıları ortadadır. Dayanışma içerisinde, paylaşımcı bir yönetim ile gençlerimiz çok verimli çalışmalar yapmaktadır. Bu meclis sizlerin önünü açacak uygulama alanı bulacağınız bir yerdir. Ülkemizdeki sorunların üzerine kararlılıkla gidebilirsiniz. Kent Konseyimize ve meclislerimize her zaman sahip çıkan Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’a teşekkür ediyorum” dedi.
  Yönetim seçildi
  Konuşmalardan sonra tek liste olarak sunulan yürütme kurulu oybirliğiyle seçildi. Yürütme Kurulu asil üyeler Ersel Tanrıöver, Umut Karataş, Mustafa Evren, Şenol Avcı, Özcan Fırat, Metin Salı, Aykut Göçer ve Sema Karagöz’den oluştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı