« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karşıyaka deplasmanda güldü

Beko Basketbol Ligi'ndeki Pınar Karşıyaka, deplasmanda Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni 94-89 mağlup etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Karşılaşmanın ilk dakikalarında her iki takım da hücumda etkili bir performans sergiledi. Ev sahibi takımda Jelovac'ın pota altından bulduğu sayılara, konuk ekip Engin ile yanıt verdi. İlk 7 dakikası 18-18 berabere geçilen karşılaşmada Antalya Büyükşehir Belediyesi, Fisher ile dış şutlardan etkili olurken, İzmir temsilcisi ise Ikonic'in hızlı hücumları ile sayılar üretti. Karşılaşmanın ilk periyodu Pınar Karşıyaka'nın 27-25 üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci periyotta iki takım da sayı bulmakta güçlük çekti. Etkili savunmalar yüzünden top kaybının çok yaşandığı periyotta ev sahibi takım Mahmut, konuk ekip ise Chatman ile etkili olmaya çalıştı. Periyodun sonunda Ikonic ile üst üste sayılar bulan Pınar Karşıyaka, devreye 46-42 önde girdi.

Mücadelenin ikinci yarısında Ikonic ve Chatman ile üst üste sayılar bulan konuk ekip, farkı 9 sayıya kadar çıkardı: 49-58. Rakibinin etkili savunması karşısında zorlanan ev sahibi takım, pota altından Bora ile bulduğu sayılarla rakibine direnmeye çalıştı. Üçüncü periyot, Pınar Karşıyaka'nın 66-62 üstünlüğü ile geçildi.

Son periyotta Fisher ve Brown ile üst üste sayılar bulan Antalya ekibi, rakibinin sayı atmasına izin vermeyince uzun bir aradan sonra skor üstünlüğünü ele geçirdi: 68-67. Büyük heyecana sahne olan son periyotta yüksek şut yüzdesiyle oynayan Chatman ile sayılar üreten Pınar Karşıyaka, son 2 dakikaya 4 sayı farkla önde girdi: 79-83. Karşılaşmanın son dakikalarında etkili bir performans sergileyen Pınar Karşıyaka, mücadeleden 94-89 galip ayrıldı.

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ: 89 - PINAR KARŞIYAKA: 94
Salon
: Atatürk
Hakemler: Murat Biricik, Uğur Özen, Önder Yılmaz
Antalya Büyükşehir Belediyespor: Fisher 19, Alican 6, Rasim 9, Melih 10, Gökper, Nedim Dal, Jelovac 16, Brown 14, Bora 15
Pınar Karşıyaka: Orhun, Ikonic 19, Birkan 5, Stanojevic 14, Ayhan 10, Engin 9, Alper 2, İlkan 7, Chatman 28
1. periyot: 25-27
Devre: 42-46
3. periyot: 62-66
Beş faulle çıkan: 39.25 Gökper (Antalya Büyükşehir Belediyesi)

Bunları da Beğenebilirsiniz