İZMİR HABERLERİ

Karşıyaka’da Sokak Hayvanlarına Yardım Eli

IHA
09.07.2015 - 11:35Son Güncelleme : 09.07.2015 - 11:36

KARŞIYAKA BELEDİYESİ, SOKAK HAYVANLARINA YÖNELİK İKİ BİN ADET SU VE MAMA KABI DAĞITTI.

IHA

Yaz aylarında sahipsiz sokak hayvanlarının su ve mama ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarını hızlandıran Karşıyaka Belediyesi, hayvanseverlere 2 bin adet su ve mama kabı dağıttı.
Yaz aylarında su ve mama bulmakta zorlanan sahipsiz sokak hayvanlarına Karşıyaka Belediyesi’nden yardım eli uzandı. Can dostlara yönelik hizmetleri ile hayvan severlerin takdirini kazanan Karşıyaka Belediyesi, duyarlı Karşıyakalılara 2 bin adet su ve mama kabı dağıttı. Evcil hayvan sahiplerine dışkı poşeti de dağıtan belediye ekipleri, sivil toplum kuruluşlarının desteği ile hayvan sahiplerinin uyması gereken kuralları içeren el ilanları ve broşürler de etkinliğe katılanlara verildi.
Belediye tarafından geçen yıl İzmir’de ilk kez uygulamaya alınan Pugedon isimli mama dönüşüm kutularının sayısı da 3’e çıkartıldı. Daha önce Tersane Kafe karşısındaki Sadrettin İşçimenler Parkı ve Bostanlı Park Kafe yanına konan Pugedonlardan bir tane de Zübeyde Hanım Parkı içine yerleştirildi. Hayvan dostları, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’a teşekkür etti.
PLAKETLER ASILACAK
Belediye ekiplerinin, can dostlara sahip çıkan, mama ve su veren apartmanlara ve iş yerlerine "bu iş yeri can dostudur", "bu apartman can dostudur" plaketleri asacağı öğrenildi. Yaz aylarında can dostları hem susuz hem mamasız bırakmamak için çalıştıklarını ifade eden Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Göreve geldiğimiz günden bu yana Karşıyaka’da nefes alıp veren her canlı için var gücümüzle çalışıyoruz. Hayvan sevgisi hobi olarak görülmemelidir. Can dostlarımızı ‘karne hediyesi’ olarak alıp daha sonra sokağa bırakmak yapılacak en büyük kötülüktür. Kent merkezindeki sokak hayvanlarının daha hijyenik koşullarda beslenmesi için parklarımıza Pugedonları yerleştiriyoruz. Daha sağlıklı beslenebilmeleri için de bir kap su bir kap mama kampanyasını başlatıyoruz. Aynı zamanda, artık Karşıyaka’da sokak hayvanlarını besleyen her apartmana, her iş yerine ‘bu apartman can dostudur’, ’bu iş yeri can dostudur’ diye plaketler asacağız. Can dostlarımız için el birliği ile huzuru sağlayacağız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Karşıyaka’da Sokak Hayvanlarına Yardım Eli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karşıyaka’da Sokak Hayvanlarına Yardım Eli haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:15
  • Guneş
   06:53
  • Öğle
   13:15
  • İkindi
   16:40
  • Akşam
   19:16
  • Yatsı
   20:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı