Ege Haberleri

EGE

  Karşıyaka’da okullar yenilendi

  Hürriyet Haber
  28 Eylül 2015 - 13:23Son Güncelleme : 28 Eylül 2015 - 13:23

  KARŞIYAKA Belediyesi, ilçedeki 30 okuldaki bakım ve onarım çalışmalarını tamamladı. 8 okula da sıra, masa ve sandalye desteği sağlandı. Yapılan çalışmaların yaklaşık 1 milyon 800 bin liraya mal olduğu belirtildi.

  Yaz ayları boyunca ilçe genelindeki 30 okulda bakım, onarım ve yenileme çalışması yürüten Karşıyaka Belediyesi, yeni eğitim öğretim yılına heyecanla başlayan öğrencilere sağlıklı ve modern eğitim imkanları sundu. Eğitim kurumlarının ihtiyacına yönelik olarak bağlantı yolları yapıldı, duvarları boyandı, bahçe ve çevre düzenlemeleri gerçekleştirildi, tuvaletleri yenilendi, istinat duvarları örüldü, spor alanları, oyun sahaları elden geçirildi. Eğitime ayrılan bütçe, sırf bu sezon için 1 milyon 800 bin liraya yaklaştı.

  Karşıyaka’da okullar yenilendi

  SEVİNDİREN HİZMET

  İhtiyaç sahibi 8 eğitim kurumuna toplamda iki bine yakın sıra, masa ve sandalye desteği sağladı. Okul yönetimlerini, aileleri ve öğrencileri mutlu eden malzemeler, belediye ekiplerince okullara teslim edildi. Okul bahçeleri ağaçlandırıldı ve peyzaj çalışmaları yapıldı. Belediyenin hizmetleri öğrenciler ve okul yönetimleri kadar aileleri de mutlu etti.

  Karşıyaka’da okullar yenilendi

  "GELECEĞE YATIRIM"

  Eğitime destek vermek için ellerindeki tüm imkanları kullandıklarını söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Eğitime verilen destek ve katkılar, geleceğe yapılan yatırımdır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımızın iyi ve sağlıklı koşullarda eğitim alması bizler için çok önemli. Bunun için çalışıyoruz ve asli görevimi olmamasına rağmen tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı