İZMİR HABERLERİ

Karşıyaka’da Kadınlar Güvence Altında

IHA
24.02.2015 - 10:34Son Güncelleme :

İZMİR’İN KARŞIYAKA İLÇESİNDE ŞİDDETE UĞRAYAN KADINLARA DESTEK OLMAK VE HAKLARININ KORUNMASINA KATKIDA BULUNMAK AMACIYLA KARŞIYAKA BELEDİYESİ TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ‘KARŞIYAKA BELEDİYESİ 'KADIN SIĞINMA EVİ' YILDA ORTALAMA 100 KADINA BARINMA İMKANI VERİYOR.

IHA

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde şiddete uğrayan kadınlara destek olmak ve haklarının korunmasına katkıda bulunmak amacıyla Karşıyaka Belediyesi tarafından hizmete açılan ‘Karşıyaka Belediyesi Kadın Sığınma evi’ yılda ortalama 100 kadına barınma imkanı veriyor.
Son dönemde artış gösteren kadına yönelik şiddet olayları kadın sığınma evlerinin önemini de artırdı. 2007 yılında kurulan tesis, bugüne kadar yılda ortalama 100 kadına hizmet verdi. Uygulanan gizlilik politikası sayesinde sığınma evi sakinlerine üst düzey güvenlik sağlanırken, toplumsal yaşamdan kopmamaları için de pek çok sosyal hizmete imza atıldı. 18 - 60 yaş arası, fiziksel, cinsel, psikolojik ya da ekonomik istismara uğrayan kadınlara kucak açan sığınma evinde; talepler doğrultusunda düzenlenen hobi ve meslek edindirme kursları sayesinde mağdur kadınlar iş bulup yeni bir hayata başlama şansına kavuştu. Sığınma evinde kalan kadın ve çocuklara 1 psikolog, 1 sosyolog, 1 hemşire, 1 çocuk gelişim uzmanı ve 9 güvenlik görevlisiyle hizmet verilirken, tüm zaruri ihtiyaçları da karşılandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Karşıyaka’da Kadınlar Güvence Altında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 10 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karşıyaka’da Kadınlar Güvence Altında haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  09 Kasım 2017, Perşembe
  • İmsak
   06:00
  • Guneş
   07:39
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   15:53
  • Akşam
   18:12
  • Yatsı
   19:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı