İZMİR HABERLERİ

Karşıyaka’da Kaçak Yapılara Göz Açtırılmıyor

IHA
17.10.2015 - 11:01Son Güncelleme : 17.10.2015 - 11:02

İZMİR'İN KARŞIYAKA İLÇESİNDE, KENT GENELİNDEKİ KAÇAK, RUHSATA AYKIRI VE CAN GÜVENLİĞİNİ TEHDİT EDEN YAPILARIN YIKIMI VEYA ZARARSIZ HALE GETİRİLMESİ İÇİN MÜCADELE EDEN KARŞIYAKA BELEDİYESİ, ÖZEL EKİP KURDU. RİSK İÇEREN BİNALARIN YIKIMINA HIZ VEREN BELEDİYE EKİPLERİ, ANADOLU CADDESİ ÜZERİNDEKİ KAÇAK YAPIYI DA VATANDAŞLARIN İSTEĞİ ÜZERİNE YIKTI.

IHA

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde, kent genelindeki kaçak, ruhsata aykırı ve can güvenliğini tehdit eden yapıların yıkımı veya zararsız hale getirilmesi için mücadele eden Karşıyaka Belediyesi, özel ekip kurdu. Risk içeren binaların yıkımına hız veren belediye ekipleri, Anadolu Caddesi üzerindeki kaçak yapıyı da vatandaşların isteği üzerine yıktı.
Kent disiplinini sağlamak ve yapı estetiğini geliştirmek için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, kaçak olarak inşa edilen yapılar ile can güvenliğini tehdit eden metruk haldeki binalara yönelik çalışmalarına hız verdi. Yapı Kontrol Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekip, bir yıl içerisinde 500’e yakın kaçak ve risk oluşturan yapıyı güvenli bir biçimde yıktı ve ruhsata uygun hale getirdi. Yapılardaki kaçakların önüne geçilmesi ve kentin sağlıklı gelişimi konusunda bilgilendirme çalışmalarına da hız verildi. Son olarak Anadolu Caddesi üzerinde, geçmişte depo olarak kullanılan ve daha sonra oto yıkamaya dönüştürülen kaçak bina, vatandaşların şikayeti üzerine yıkıldı. Karşıyakalılar, belediyenin hassasiyetinden dolayı mutluluklarını dile getirdi.
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Kent estetiğinin ve kent içi disiplinin önemli bir konu olduğunu düşünüyoruz. Bu yönde çalışmalar yaparak, kaçak yapıların önüne geçmek ve sağlıklı yapılar oluşturmak hedefindeyiz. Kaçak olarak inşa edilen ya da ruhsata aykırılıklar tespit edilen yapıları yasal hale getirmek konusunda kararlı çalışmalarımız sürecek" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Karşıyaka’da Kaçak Yapılara Göz Açtırılmıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2015 tarihinde saat 11 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karşıyaka’da Kaçak Yapılara Göz Açtırılmıyor haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   05:14
  • Guneş
   06:52
  • Öğle
   13:15
  • İkindi
   16:41
  • Akşam
   19:17
  • Yatsı
   20:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı