İZMİR HABERLERİ

Karşıyaka’da Dr. Sedat Akman’a ’Vefa’ Gecesi

IHA
16.09.2015 - 12:35Son Güncelleme :

BAŞKAN AKPINAR, AKMAN’A PLAKET TAKDİM EDERKEN, AKMAN DA 60 YILDIR SAKLADIĞI ALTIN ROZETİ BAŞKAN AKPINAR’A HEDİYE ETTİ.

IHA

Kente hizmet eden kişileri yaşarken onurlandırmayı gelenek haline getiren Karşıyaka Belediyesi, İzmir siyasetinin önemli isimlerinden Dr. Sedat Akman için bir gece düzenledi. Geceye siyaset, eğitim ve sosyal çevrelerden 500 konuk katıldı.
Ahmet Taner Kışlalı Parkı içindeki Gondol Kafe’deki etkinliğe, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın yanı sıra CHP Eski Genel Sekreteri Adnan Keskin, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Kemal Alemdaroğlu, eski Turizm Bakanı Alev Coşkun, milletvekilleri Musa Çam, Mustafa Balbay, eski il başkanları, belediye başkanları, eski ve yeni parti yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
60 YILLIK ROZETİNİ HEDİYE ETTİ
CHP İzmir İl Başkanlığı döneminde kentin siyasi ve sosyal yaşamına önemli katkılar sunan Sedat Akman’ı dostları da yalnız bırakmadı. Akman ile ilgili anılar anlatıldı, duygular paylaşıldı. Etkinliğin sonunda ise dev aile fotoğrafı çekildi. Gece için özel hazırlanan pasta da hep birlikte kesildi. Başkan Akpınar, Akman’a plaket takdim ederken, Akman da 60 yıldır sakladığı altın rozeti Başkan Akpınar’a hediye etti.
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, duygularını şu sözlerle anlattı:
“Bugüne kadar geçmişi düşünerek ve geçmişten güç alarak siyaset yaptım. Kente katkı koyan, örnek alınan isimlere vefa göstermenin önemli olduğunu düşünüyorum. Bizim kültürümüzde ve geleneğimizde de bu var. Siyasetten ne alabilirim
değil de siyasete ne verebilirim diyen insanların çoğalması ve yaşatılması gerekir. Sedat Akman’ı, bugüne kadarki hizmetlerinden dolayı kutluyorum” dedi. Kendisi için düzenlenen vefa gecesi nedeniyle onurlandırıldığını söyleyen Sedat Akman ise “Belediye Başkanımıza böylesi ince düşüncesinden dolayı teşekkür ediyorum. Geçmişini düşünmeyen insanlar, gelecekte başarıyı yakalayamazlar. Genç arkadaşlarıma bundan sonraki hizmet süreçlerinde başarılar diliyorum” diye konuştu. CHP eski Genel Sekreteri Adnan Keskin de Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar’a teşekkür ederek “Çağdaş toplumlarda, vefa, birlik ve dayanışma önemli bir etkendir. İdeolojik yapısını hiç bozmayan, Atatürkçü çizgisini hep koruyan Sedat Akman’ı kutluyorum” dedi.
Gecede söz alanlar da, Akman ile ilgili anılarını ve paylaşımlarını anlattı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Karşıyaka’da Dr. Sedat Akman’a ’Vefa’ Gecesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Eylül 2015 tarihinde saat 12 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karşıyaka’da Dr. Sedat Akman’a ’Vefa’ Gecesi haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

23 Mayıs 2018, Çarşamba
 • İmsak
  04:05
 • Guneş
  05:47
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  17:06
 • Akşam
  20:29
 • Yatsı
  22:04
Sayfa Başı