İZMİR HABERLERİ

Karşıyaka’da Cumhuriyet Bayramı’na Muhteşem Kutlama Programı

IHA
27.10.2015 - 11:37Son Güncelleme :

CUMHURİYET'İN 92. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ, İZMİR'İN KARŞIYAKA İLÇESİNDE COŞKUYLA KUTLANACAK.

IHA

Cumhuriyet’in 92. kuruluş yıl dönümü, izmir’in Karşıyaka ilçesinde coşkuyla kutlanacak.
Cumhuriyet Bayramı’nı anlamlı etkinliklerle kutlamaya hazırlanan Karşıyaka Belediyesi, 28 Ekim Çarşamba akşamı, onlarca vatandaşı alanlarda buluşturacak. Coşkulu kutlama programı, saat 19.00’da Fener Alayı ile başlayacak. Belediye hizmet binası önünde toplanacak binlerce Karşıyakalı, ellerinde meşaleler, pankartlar ve bayraklarla, Karşıyaka Çarşısı’ndan geçerek Anayasa Meydanı’na yürüyecek. Karşıyaka’yı ışıl ışıl bir görünüme kavuşturacak coşkulu kalabalığa, Karşıyaka Belediye Bandosu da eşlik edecek.
Meydanda ise saat 20.00’de sanatçı Mehtap Demir konser verecek. ‘Türkülerimiz yas, ağıtlarımız isyan’ sloganıyla gerçekleşecek konserle, hem Cumhuriyet’in 92. kuruluş yıl dönümü kutlanacak, hem de son aylarda terör olaylarında hayatını kaybeden kişiler anılacak. Konser öncesi Karşıyaka Belediyesi halk oyunları kursiyerleri tarafından ‘Cumhuriyeti Böyle Kurduk’ başlıklı bir gösteri de sunulacak.
“CUMHURİYET’İN YILMAZ BEKÇİLERİYİZ”
Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine tüm İzmirlileri davet eden Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘En büyük eserim’ dediği Cumhuriyet’in 92. yılını, Karşıyakamıza yakışan bir coşkuyla, birlik ve beraberlik içinde kutlayacağız. Ülkemizin içinden geçtiği bu zor süreçte, Cumhuriyet Bayramımızı en güzel şekilde kutlamak bizler için ayrı bir anlam ve önem taşıyor. Cumhuriyet’in yılmaz bekçileri olduğumuzu bir kez daha göstermek için, tüm İzmirlileri etkinliklerimize bekliyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Karşıyaka’da Cumhuriyet Bayramı’na Muhteşem Kutlama Programı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 11 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karşıyaka’da Cumhuriyet Bayramı’na Muhteşem Kutlama Programı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı