İZMİR HABERLERİ

Karşıyaka’da Bilim Şenliği Yapılacak

IHA
05 Ekim 2015 - 11:45Son Güncelleme : 05 Ekim 2015 - 11:46

BİLİMSEL ÇALIŞMALARI TOPLUMUN HER KESİMİNE YAYMAK VE KÜÇÜK YAŞTAKİLERİ ÖZENDİRMEK İSTEYEN KARŞIYAKA BELEDİYESİ, 9-10 EKİM TARİHLERİ ARASINDA BİLİM ŞENLİĞİ DÜZENLEYECEĞİNİ BİLDİRDİ.

IHA

Bilimsel çalışmaları toplumun her kesimine yaymak ve küçük yaştakileri özendirmek isteyen Karşıyaka Belediyesi, 9-10 Ekim tarihleri arasında Bilim Şenliği düzenleyeceğini bildirdi.
Karşıyaka Belediyesi ile Bahçeşehir Koleji tarafından ortaklaşa düzenlenen ve TÜBİTAK tarafından desteklenen Karşıyaka Bilim Şenliği, 9- 10 Ekim tarihleri arasında, Mavişehir’deki Bilim Müzesi’nde gerçekleştirilecek. Şenlik sayesinde bilim insanlarıyla, bilime ilgi duyan her yaştan çocuk ve yetişkinler bir araya getirilerek, günlük yaşam ve halk kültürü ile bilimsel tekniklerin kaynaştırılması sağlanacak. Şenliğe iki gün boyunca 3 binden fazla çocuk ve yetişkin katılacak. Aileler ve bilim insanları tarafından ilgiyle karşılanan şenlik, geleneksel hale getirilecek.
Hazırlıkları tamamlanan ’Bilim Şenliği’ projesi kapsamında, toplam 69 tane etkinlik gerçekleştirilecek. Bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, sahne şovları, gösteri, atölye laboratuvar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar, söyleşiler gibi etkinlikler düzenlenecek. Başta küçük yaştakiler olmak üzere tüm katılımcıların, etkinlikler yoluyla temel bilimsel olguları fark etmeleri, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesi amaçlanacak. Etkinliklere akademisyenler rehberlik edecek.
Bilimi çocuklara sevdirmek ve toplumun geneline yaymak istediklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Çocuklarımıza ve gençlerimize bilimi hem öğretmeyi hem de öğretirken eğlenmelerini amaçlıyoruz. Dünya’daki ve Avrupa’daki, bilim ve teknolojiden geri kalmamalıyız. Bu sebeple de bilimi toplumun geneline yayma düşüncesindeyiz. Tüm Karşıyakalıları, ücretsiz etkinliklere bekliyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Karşıyaka’da Bilim Şenliği Yapılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 11 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karşıyaka’da Bilim Şenliği Yapılacak haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:38
  • Guneş
   06:24
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:10
  • Akşam
   20:06
  • Yatsı
   21:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı